|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Wypracowanie modeli współpracy szkół zawodowych z wyższą dla zawodów operator obrabiarek skrawających, technik mechanik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz mechanik – monter maszyn i urządzeń

Wypracowanie modeli współpracy szkół zawodowych z wyższą dla zawodów operator obrabiarek skrawających, technik mechanik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz mechanik – monter maszyn i urządzeń

PROGRAM –  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

OŚ PRIORYTETOWA –  II .Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji

DZIAŁANIE  – 2.15 Kształcenie i szkolenie zawodowe dostosowane do potrzeb zmieniającej się gospodarki

WARTOŚĆ PROJEKTU:   1 590 180,00 zł

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA:    1 590 180,00 zł

OKRES REALIZACJI:     01.01.2019 – 31.12.2020

PARTNERAMI PROJEKTU SĄ:

Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz pracodawcy: Firma Radmot Sp. z o.o. Sp.k. oraz Firma Precision Machine Parts Poland Sp. z o.o.

OPIS PROJEKTU:

Celem głównym Projektu jest: wypracowanie i upowszechnianie przykładowych rozwiązań w zakresie współpracy szkół zawodowych z uczelnią wyższą w Radomiu dla nauczania w 4 zawodach z branży mechanicznej:

1.      operator obrabiarek skrawających,

2.      technik mechanik,

3.      technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

4.      mechanik-monter maszyn i urządzeń

przy trwałej współpracy z pracodawcami i uczelnią wyższą do XII 2020 roku.  W ramach projektu zostaną wypracowane: dostosowane do potrzeb rynku pracy programy nauczania dla zawodów z branży mechanicznej, organizacja zajęć dla uczniów, propozycja działań mających na celu zapoznanie uczniów i nauczycieli kształcenia zawodowego z nowymi technikami/technologiami stosowanymi w danej branży/zawodzie oraz formy doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego.

Grupę docelową w Projekcie stanowią 3 szkoły zawodowe z terenu miasta Radomia: Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki, Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Hubala i Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej, w których zostaną utworzone 4 klasy patronackie, celem pilotażowego wdrażania i testowania wypracowanych rozwiązań współpracy. Wsparcie w Projekcie otrzymają również pośrednio uczniowie, którzy poznają nowe techniki i technologie stosowane w wybranych zawodach co umożliwi im lepszy start na rynku pracy oraz nauczyciele którzy wezmą udział w kursach i studiach podyplomowych, dzięki którym wypracowany model kształcenie w ww. zawodach będzie kontynuowany.

NA CZASIE

Budżet Obywatelski 2025. W poniedziałek wyniki głosowania

19 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Będzie bezpiecznej. Nowe oświetlenie na ulicy Zakopiańskiej gotowe

17 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content