Wypracowanie modeli współpracy szkół zawodowych z wyższą dla zawodów operator obrabiarek skrawających, technik mechanik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz mechanik – monter maszyn i urządzeń

PROGRAM –  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

OŚ PRIORYTETOWA –  II .Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji

DZIAŁANIE  – 2.15 Kształcenie i szkolenie zawodowe dostosowane do potrzeb zmieniającej się gospodarki

WARTOŚĆ PROJEKTU:   1 590 180,00 zł

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA:    1 590 180,00 zł

OKRES REALIZACJI:     01.01.2019 – 31.12.2020

PARTNERAMI PROJEKTU SĄ:

Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz pracodawcy: Firma Radmot Sp. z o.o. Sp.k. oraz Firma Precision Machine Parts Poland Sp. z o.o.

Celem głównym Projektu jest: wypracowanie i upowszechnianie przykładowych rozwiązań w zakresie współpracy szkół zawodowych z uczelnią wyższą w Radomiu dla nauczania w 4 zawodach z branży mechanicznej:

1.      operator obrabiarek skrawających,

2.      technik mechanik,

3.      technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

4.      mechanik-monter maszyn i urządzeń

przy trwałej współpracy z pracodawcami i uczelnią wyższą do XII 2020 roku.  W ramach projektu zostaną wypracowane: dostosowane do potrzeb rynku pracy programy nauczania dla zawodów z branży mechanicznej, organizacja zajęć dla uczniów, propozycja działań mających na celu zapoznanie uczniów i nauczycieli kształcenia zawodowego z nowymi technikami/technologiami stosowanymi w danej branży/zawodzie oraz formy doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego.

Grupę docelową w Projekcie stanowią 3 szkoły zawodowe z terenu miasta Radomia: Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki, Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Hubala i Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej, w których zostaną utworzone 4 klasy patronackie, celem pilotażowego wdrażania i testowania wypracowanych rozwiązań współpracy. Wsparcie w Projekcie otrzymają również pośrednio uczniowie, którzy poznają nowe techniki i technologie stosowane w wybranych zawodach co umożliwi im lepszy start na rynku pracy oraz nauczyciele którzy wezmą udział w kursach i studiach podyplomowych, dzięki którym wypracowany model kształcenie w ww. zawodach będzie kontynuowany.