Klub Integracji Społecznej „Nowa szansa”

PROGRAM – Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (RPO WM 2014-2020)

OŚ PRIORYTETOWA RPO WM 2014-2020 – IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem

DZIAŁANIE –  9.1. Aktywizacja społeczno – zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu

PODDZIAŁANIE –  brak

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu

WARTOŚĆ PROJEKTU: 278 150,00 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 222 520,00 zł

OKRES REALIZACJI: 01.08.2018 – 31.08.2019

Głównym celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia 20 osób niepracujących z terenu gminy miasta Radomia, w tym 6 osób z niepełnosprawnością oraz 14 osób długotrwale bezrobotnych, w  wieku aktywności zawodowej powyżej 35 roku życia, zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez udział w Klubie Integracji Społecznej „Nowa Szansa”.

W nowo utworzonym  Klubie Integracji Społecznej w celu stworzenia kompleksowego sytemu wsparcia dla osób z grup szczególnego ryzyka realizowane będą działania z zakresu:

– reintegracji społecznej mające na celu odbudowanie i podtrzymanie u uczestnikach umiejętności uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej i pełnienia ról społecznych w miejscu pracy, zamieszkania lub pobytu, takie jak: psychoedukacja, warsztaty, poradnictwo specjalistyczne, grupy samopomocowe, spotkania wspierające z opiekunami

– reintegracji zawodowej – działania mające na celu odbudowanie i podtrzymanie u uczestnikach zdolności do samodzielnego świadczenia pracy na rynku pracy, takie jak warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, kursy zawodowe i szkolenia oraz prace społeczno – użyteczne. Projekt będzie realizowany na terenie Gminy Radom.