Nowoczesne e-usługi dla mieszkańców Radomia

PROGRAM – Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (RPO WM 2014-2020)

OŚ PRIORYTETOWA RPO WM 2014-2020 – II Wzrost e-potencjału Mazowsza

DZIAŁANIE –  2.1 E-usługi

PODDZIAŁANIE – 2.1.1. E-usługi dla Mazowsza

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT –  Wydział Teleinformatyczny Urzędu Miejskiego w Radomiu

WARTOŚĆ PROJEKTU: 3 366 018,00 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 2 668 411,20 zł

OKRES REALIZACJI: 09.10.2015-30.06.2018

STRONA INTERNETOWA PROJEKTU: http://euslugi.umradom.pl/

Głównym celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom – potencjalnym interesantom głównej jednostki wnioskodawcy Urzędu Miejskiego w Radomiu (dalej we wniosku: UMR) i jego 4 jednostek podległych – instytucji kultury korzystania z wybranych usług świadczonych przez te instytucje drogą elektroniczną. Uruchomione e-usługi publiczne dotyczyć będą głównie często załatwianych spraw, a cechować je będzie wysoki poziom dojrzałości (co najmniej 26 z nich zapewni możliwość załatwienia danej sprawy bez konieczności wizyty w danej instytucji). Uruchomienie e-usług będzie połączone z integracją systemów informatycznych (dalej: sys.inf.), wdrożeniem rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo teleinformatyczne w Urzędzie Miejskim oraz zakupem niezbędnego sprzętu koniecznego do realizacji zadań planowanych w projekcie, wdrożeniem dedykowanego oprogramowania wraz z zakupem niezbędnego sprzętu w instytucjach kultury. Projekt ma ponadto na celu podniesienie bezpieczeństwa i interoperacyjności sys.inf. UMR, a także zinformatyzowanie dostępu do informacji publicznej. Projekt zakłada integrację sys.inf. oraz wykorzystanie możliwości platform do świadczenia e-usług publicznych: krajowej (ePUAP) oraz regionalnej (Wrota Mazowsza).