Zakup sprzętu, urządzeń i aparatury medycznej służącej leczeniu chorób układu krążenia dla potrzeb Oddziału Kardiologicznego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego

PROGRAM – Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (RPO WM 2014-2020)

OŚ PRIORYTETOWA RPO WM 2014-2020 -VI  Jakość życia

PODDZIAŁANIE –  brak

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT –  Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr Tytusa Chałubińskiego

WARTOŚĆ PROJEKTU: 1 957 050,00zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 1 558 555,20 zł

OKRES REALIZACJI: 01.03.2017 – 15.06.2019

Celem głównym projektu wyposażenie Oddziału Kardiologicznego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Projekt obejmuje zakup 18 nowych aparatur i sprzętu medycznego przeznaczonego do diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia. Dzięki projektowi szpital zyska, m.in. cyfrowy aparat RTG z ramieniem „C”, system telemetrii 3-4 stanowiskowy, echokardiograf 4D z wysokiej rozdzielczości głowicą przezprzełykową, system Holter EKG z możliwością rejestracji 3 i 12 kanałów z 8 rejestratorami zapisu ciągłego oraz rejestratorem zdarzeniowym oraz system Holter ciśnieniowy z 2 rejestratorami, a także kardiologiczny stół pionizacyjny do testów pochyleniowych. Zakup sprzętu wzmocni potencjał oddziału kardiologicznego w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia, szczególnie w obszarze zabiegów implantacji oraz diagnostyki zaburzeń rytmu, niewydolności serca i innych chorób kardiologicznych. Realizacja projektu poprawi także dostępność pacjentów do świadczeń diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacji kardiologicznej.