|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

„Utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności dla branży elektroniczno – mechatronicznej w dziedzinie automatyka przemysłowa (BCU-BEM)”

„Utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności dla branży elektroniczno – mechatronicznej w dziedzinie automatyka przemysłowa (BCU-BEM)”

Okres realizacji projektu: 01.06.2023 – 30.09.2025

Kwota dofinansowania: 15 144 832,86 zł

Kwota całkowita: 17 642 077,02 zł

Kwota VAT: 2 527 244,16 zł

Jednostka realizująca projekt: Gmina Miasta Radomia – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Radomiu

Partnerzy Projektu:

1)        Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich ( podmiot branżowy)

2)        Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji

3)        FANUC Polska – przedsiębiorca

4)        DMG MORI Polska – przedsiębiorca

Opis projektu:

Celem głównym przedsięwzięcia jest wsparcie przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w branży elektroniczno-mechatronicznej poprzez utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego centrum Umiejętności z dziedziny Automatyka przemysłowa.

Grupą docelową w projekcie będzie 200 uczestników w tym 60 osób młodych (1K/59M) w wieku od 14 do 24 lat (50 uczniów i 10 studentów), 120 osób dorosłych(1K/99M),  20 nauczycieli (1K/19M) kształcenia zawodowego zgłaszających chęć do podnoszenia kompetencji.

W projekcie dla uczniów i studentów zaplanowano 8 różnych tematycznie szkoleń związanych z dziedziną automatyka przemysłowa (min.  programowanie paneli operatorskich, obsługa i parametryzacja przemienników częstotliwości, obsługa robota przemysłowego). Szkolenia  zakończą się egzaminem i wydaniem branżowych certyfikatów umiejętności.

Szkolenia branżowe min. programowanie paneli operatorskich , obsługa procesów automatyzacji obrabiarek CNC  dla nauczycieli zakończone zostaną egzaminem wewnętrznym i wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia branżowego.

Kursy przewidziane dla osób dorosłych dotyczyć będą dwóch kwalifikacji rynkowych (tematyka pierwszego – Automatyzacja procesów produkcji z obsługą i integracją obrabiarki, temat drugiego zostanie ustalony na późniejszym etapie realizacji projektu).

Kursy zakończą się wydaniem certyfikatu kwalifikacji z zakresu edukacji pozaformalnej (sektorowej) i zostaną wpisane do zintegrowanego systemu kwalifikacji.

NA CZASIE

Wybory Gminnej Rady Sportu

23 lipca 2024

Poznaliśmy zwycięskie projekty w Budżecie Obywatelskim 2025

22 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content