BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO PRZY PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 W RADOMIU UL. TYBLA

Zadanie pn.

„BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO
PRZY PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 W RADOMIU UL. TYBLA”

współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

BENEFICJENT: GMINA MIASTA RADOMIA

CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA:    1 200 000

POMOC FINANSOWA ZE ŚRODKÓW SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO:    226 730 ZŁ

w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu” – edycja 2024

Przedmiot zadania obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, o wymiarach: 46m x 26m, w tym roboty budowlane, odwodnienie i zagospodarowanie terenu. Ponadto, w ramach zadania założono: zakup i montaż wyposażenia sportowego (bramki do piłki ręcznej, kosze do koszykówki, słupki do siatkówki i tenisa ziemnego) oraz montaż piłkochwytów.

Realizacja zadania przyczyni się do wzrostu dostępności do infrastruktury sportowej służącej masowemu uprawianiu sportu. Nowy obiekt sportowy będzie obiektem ogólnodostępnym, z przeznaczeniem zarówno dla potrzeb prowadzenia szkolnych zajęć sportowych na świeżym powietrzu, jak i dla innych użytkowników zainteresowanych zagospodarowaniem wolnego czasu w sposób aktywny, przynoszący korzyści zdrowotne.

Poprawa dostępności do infrastruktury sportowej z możliwością uprawiania różnych dyscyplin sportowych przełoży się na wzrost zainteresowania aktywnym spędzaniem wolnego czasu, zwiększenie aktywności ruchowej, upowszechnianie sportu i zdrowego trybu życia, zarówno w grupie dzieci i młodzieży, jak i wśród lokalnej społeczności.