Budowa boiska wielofunkcyjnego z bieżnią przy Zespole Szkół Elektronicznych

Zadanie pn. „BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO Z BIEŻNIĄ
PRZY ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH”

współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

BENEFICJENT: GMINA MIASTA RADOMIA

Całkowita wartość zadania: 945 430 zł

Dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego: 270 000 zł
(w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022”)

Przedmiot zadania obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej, o wymiarach 24mx44m wraz z bieżnią trzytorową ze skocznią do skoku w dal, o wymiarach 3,82mx78m.

Realizacja zadania przyczyni się do wzrostu dostępności do infrastruktury sportowej. Nowy obiekt sportowy będzie obiektem ogólnodostępnym. Korzystać z niego będą zarówno uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu, jak również dzieci i młodzież z okolicznych osiedli mieszkaniowych. Ponadto, przewidywanym efektem użytkowym jego realizacji będzie możliwość uprawiania na obiekcie wielu dyscyplin sportowych, jak np. piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, badminton, zaś nowa bieżnia i skocznia do skoku w dal stanowić będzie możliwość rozwoju dyscyplin lekkoatletycznych.

Wzrost dostępności do infrastruktury sportowej przyczyni się do poprawy sprawności fizycznej i zdrowotnej dzieci i młodzieży. Stanowić będzie zachętę do aktywnego spędzania wolnego czasu, aktywności ruchowej oraz upowszechniania sportu i zdrowego trybu życia.

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024