Remont fragmentu ogrodzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej od ul. Piłsudskiego w Radomiu

ZADANIE PN.

„REMONT FRAGMENTU OGRODZENIA MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ
OD UL. PIŁSUDSKIEGO W RADOMIU”

współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

BENEFICJENT: GMINA MIASTA RADOMIA

CAŁKOWITY KOSZT ZADANIA:            177 522,90 ZŁ

DOTACJA ZE ŚRODKÓW SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO: 88 761,45 ZŁ
(w ramach programu „Mazowsze dla zabytków 2023”)

Przedmiot zadania obejmuje II etap kapitalnego remontu zabytkowego ogrodzenia frontowego Miejskiej Biblioteki Publicznej od ul. Piłsudskiego w Radomiu. Konieczność podjęcia prac zabezpieczających i konserwatorskich wynikała z bardzo złego stanu technicznego i zagrożenia zniszczenia lub istotnego uszkodzenia zabytku.

Zakres wykonanych robót obejmuje m.in. wykonanie niezbędnych przemurowań, wzmocnień i uzupełnień oraz wymiany zniszczonych tynków, jak również konserwację kamiennych i metalowych elementów ogrodzenia.

Dokończenie kapitalnego remontu zabytkowego ogrodzenia poprawi jego stan techniczny oraz zatrzyma postępującą degradację tego obiektu. Przyczyni się do zachowania i utrwalenia jego pierwotnego wyglądu, co wpłynie pozytywnie na jego wartość zabytkową oraz na wartość zabytkową zespołu urbanistyczno-architektonicznego w tej części miasta Radomia.

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024