Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego komunalnego w Radomiu, u zbiegu ulic Łokietka i Piastowskiej

ZADANIE INWESTYCYJNE PN.

BUDOWA BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO KOMUNALNEGO
W RADOMIU, U ZBIEGU ULIC ŁOKIETKA I PIASTOWSKIEJ

DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW
PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

W RAMACH

FUNDUSZU DOPŁAT W BANKU GOSPODARSTWA KRAJOWEGO,
ZASILANEGO ŚRODKAMI BUDŻETU PAŃSTWA,W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU BEZZWROTNEGO WSPARCIA BUDOWNICTWA MIESZKANIOWEGO

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA:                      37 126 891,44 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA:                 46 408 614,31 ZŁ

Przedmiotem zadania jest budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Radomiu, u zbiegu ulic Łokietka i Piastowskiej (budynek niepodpiwniczony, 2 klatkowy, 9 kondygnacji nadziemnych – 8 pięter). Na terenie inwestycji zaprojektowano 90 miejsc postojowych, planuje się również wykonanie elementów małej architektury oraz placu zabaw.

W wyniku realizacji przedsięwzięcia zostanie utworzonych 90 lokali mieszkalnych zwiększających mieszkaniowy zasób gminy, w tym 5 mieszkań dla osób niepełnosprawnych zlokalizowanych na parterze budynku. W budynku znajdować się będą mieszkania o zróżnicowanym układzie pokoi, o powierzchniach użytkowych lokali od 32 do 63m2, w tym: 57 mieszkań 3-pokojowych,15 mieszkań 2-pokojowych oraz
18 kawalerek.

W budynku zostaną zamontowane 2 windy przystosowane dla osób niepełnosprawnych, dzięki którym osoby z dysfunkcjami fizycznymi będą posiadać nieograniczony dostęp do każdej z kondygnacji.

Przewiduje się 3 letni okres realizacji zadania, tj. do 2026 r.

Umowa o udzielenie finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat zawarta została pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego a Gminą Miasta Radomia w dniu 07.03.2023 r. Kwota finansowego wsparcia nie może przekroczyć 80% faktycznie poniesionych kosztów przedsięwzięcia.