|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Radomska Olimpiada Młodzieży

Gmina Radom od wielu lat prowadzi współzawodnictwo sportowe szkół pod nazwą Radomska Olimpiada Młodzieży. W tym celu podejmowane są liczne działania, które zachęcają do czynnego uczestnictwa w sporcie jak największej ilości uczniów, a tym samym przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Należy podkreślić szczególną dbałość o bezpieczeństwo uczestników imprez, staranny dobór dyscyplin i bezpośrednich organizatorów, wysoki poziom organizacyjny imprez, wychowawczo-zdrowotny charakter dyscyplin sportowych oraz aktywność sportową nauczycieli, pedagogów i uczniów. Bardzo ważną sprawą jest nadanie wysokiej rangi całemu systemowi współzawodnictwa sportowego szkół, który ma przypominać Igrzyska Olimpijskie.

Od września do czerwca każdego roku w ramach współzawodnictwa sportowego szkół odbywają się rozgrywki sportowe, obejmujące dyscypliny i konkurencje w różnych kategoriach wiekowych. System współzawodnictwa obejmuje szkoły podstawowe do lat 13, szkoły podstawowe do lat 15 oraz szkoły ponadpodstawowe w kategorii dziewcząt i chłopców. W ostatnich latach system współzawodnictwa został rozszerzony o szereg nowych dyscyplin m.in.: piłkę nożną halową, piłkę nożną i mini piłkę nożną dziewcząt, siatkówkę plażową, triobasket chłopców, badminton.

Zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych reprezentują miasto podczas półfinałów regionalnych, a następnie w finałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które rozgrywane są od 1999 roku. Odbywają się one w dwóch kategoriach wiekowych (do 13 i 15 lat). Stanowią integralną część systemu współzawodnictwa sportowego, umożliwiają aktywne uczestnictwo dzieci w szkolnych i międzyszkolnych imprezach sportowych. Jest to jedna z form masowego współzawodnictwa i powszechnego uczestnictwa dzieci i młodzieży w zawodach sportowych.

Radomska Olimpiada Młodzieży rozgrywana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia. Każdego roku odbywa się uroczyste podsumowanie Radomskiej Olimpiady Młodzieży, ogłoszenie wyników, połączone z wręczeniem nagród Prezydenta Miasta dla najlepszych szkół, nauczycieli i uczniów. Na ten cel przeznacza się rokrocznie ok. 200.000 zł. Koordynatorem jest Szkolny Związek Sportowy w Radomiu.

Koordynator:
Szkolny Związek Sportowy w Radomiu

ul. Młynarska 17
26-600 Radom
tel. 48 385 14 38
www.szsradom.pl

Program Radomskiej Olimpiady Młodzieży
Wykaz dyscyplin sportowych ROM
Regulaminy dyscyplin sportowych w ramach ROM
Podsumowanie i wyniki XIX ROM 2022/2023

NA CZASIE

Budżet Obywatelski 2025. W poniedziałek wyniki głosowania

19 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Będzie bezpiecznej. Nowe oświetlenie na ulicy Zakopiańskiej gotowe

17 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content