|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Radomska Olimpiada Młodzieży

Gmina Radom od wielu lat prowadzi współzawodnictwo sportowe szkół pod nazwą Radomska Olimpiada Młodzieży. W tym celu podejmowane są liczne działania, które zachęcają do czynnego uczestnictwa w sporcie jak największej ilości uczniów, a tym samym przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Należy podkreślić szczególną dbałość o bezpieczeństwo uczestników imprez, staranny dobór dyscyplin i bezpośrednich organizatorów, wysoki poziom organizacyjny imprez, wychowawczo-zdrowotny charakter dyscyplin sportowych oraz aktywność sportową nauczycieli, pedagogów i uczniów. Bardzo ważną sprawą jest nadanie wysokiej rangi całemu systemowi współzawodnictwa sportowego szkół, który ma przypominać Igrzyska Olimpijskie.

Od września do czerwca każdego roku w ramach współzawodnictwa sportowego szkół odbywają się rozgrywki sportowe, obejmujące dyscypliny i konkurencje w różnych kategoriach wiekowych. System współzawodnictwa obejmuje szkoły podstawowe do lat 13, szkoły podstawowe do lat 15 oraz szkoły ponadpodstawowe w kategorii dziewcząt i chłopców. W ostatnich latach system współzawodnictwa został rozszerzony o szereg nowych dyscyplin m.in.: piłkę nożną halową, piłkę nożną i mini piłkę nożną dziewcząt, siatkówkę plażową, triobasket chłopców, badminton.

Zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych reprezentują miasto podczas półfinałów regionalnych, a następnie w finałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które rozgrywane są od 1999 roku. Odbywają się one w dwóch kategoriach wiekowych (do 13 i 15 lat). Stanowią integralną część systemu współzawodnictwa sportowego, umożliwiają aktywne uczestnictwo dzieci w szkolnych i międzyszkolnych imprezach sportowych. Jest to jedna z form masowego współzawodnictwa i powszechnego uczestnictwa dzieci i młodzieży w zawodach sportowych.

Radomska Olimpiada Młodzieży rozgrywana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia. Każdego roku odbywa się uroczyste podsumowanie Radomskiej Olimpiady Młodzieży, ogłoszenie wyników, połączone z wręczeniem nagród Prezydenta Miasta dla najlepszych szkół, nauczycieli i uczniów. Na ten cel przeznacza się rokrocznie ok. 200.000 zł. Koordynatorem jest Szkolny Związek Sportowy w Radomiu.

Koordynator:
Szkolny Związek Sportowy w Radomiu

ul. Młynarska 17
26-600 Radom
tel. 48 385 14 38
www.szsradom.pl

Program Radomskiej Olimpiady Młodzieży
Wykaz dyscyplin sportowych ROM
Regulaminy dyscyplin sportowych w ramach ROM
Podsumowanie i wyniki XIX ROM 2022/2023

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content