|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu

Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu

Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego powstała w 1998 roku.
Bezpośrednia działalność SMS związana ze szkoleniem sportowym w zapasach  finansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nadzór merytoryczny sprawuje Polski Związek Zapaśniczy.

Dla uatrakcyjnienia i podniesienia poziomu szkolenia sportowego uczniów Szkoła prowadzi współpracę z SMS w Grodnie na Białorusi i Kostopolu na Ukrainie oraz Litewskim Związkiem Zapaśniczym w Wilnie polegającą na organizacji wspólnych zgrupowań szkoleniowych oraz udziale w zawodach i współpracy trenerskiej.
SMS współpracuje również z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. W tej uczelni uczniowie SMS corocznie przechodzą badania określające wydolność organizmu, sprawność motoryczną (Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej Dzieci i Młodzieży) i psychomotoryczną.

Radomska SMS stała się ważnym ośrodkiem wdrażania nowoczesnych metod szkolenie dla trenerów i zawodników w zapasach. Była współorganizatorem, wspólnie z Polskim Związkiem Zapaśniczym, konferencji szkoleniowych dla trenerów oraz organizowała kursy instruktorskie i trenerskie w zapasach we współpracy z AWF w Białej Podlaskiej.
Wychowankowie SMS rokrocznie zdobywają miejsca na podium w najważniejszych imprezach zapaśniczych organizowanych w naszym kraju i za granicą. Największe sukcesy osiągnęli w latach 2011 – 2014, kiedy to wywalczyli indywidualnie brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów, dwa brązowe medale Mistrzostw Europy Juniorów oraz brązowy medal Mistrzostw  Świata Kadetów.
W ciągu dwudziestoletniej działalności mury Szkoły opuściło 140 absolwentów.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content