|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu

Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu

Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego powstała w 1998 roku.
Bezpośrednia działalność SMS związana ze szkoleniem sportowym w zapasach  finansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nadzór merytoryczny sprawuje Polski Związek Zapaśniczy.

Dla uatrakcyjnienia i podniesienia poziomu szkolenia sportowego uczniów Szkoła prowadzi współpracę z SMS w Grodnie na Białorusi i Kostopolu na Ukrainie oraz Litewskim Związkiem Zapaśniczym w Wilnie polegającą na organizacji wspólnych zgrupowań szkoleniowych oraz udziale w zawodach i współpracy trenerskiej.
SMS współpracuje również z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. W tej uczelni uczniowie SMS corocznie przechodzą badania określające wydolność organizmu, sprawność motoryczną (Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej Dzieci i Młodzieży) i psychomotoryczną.

Radomska SMS stała się ważnym ośrodkiem wdrażania nowoczesnych metod szkolenie dla trenerów i zawodników w zapasach. Była współorganizatorem, wspólnie z Polskim Związkiem Zapaśniczym, konferencji szkoleniowych dla trenerów oraz organizowała kursy instruktorskie i trenerskie w zapasach we współpracy z AWF w Białej Podlaskiej.
Wychowankowie SMS rokrocznie zdobywają miejsca na podium w najważniejszych imprezach zapaśniczych organizowanych w naszym kraju i za granicą. Największe sukcesy osiągnęli w latach 2011 – 2014, kiedy to wywalczyli indywidualnie brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów, dwa brązowe medale Mistrzostw Europy Juniorów oraz brązowy medal Mistrzostw  Świata Kadetów.
W ciągu dwudziestoletniej działalności mury Szkoły opuściło 140 absolwentów.

NA CZASIE

Walczymy o pieniądze na Wolanowską. Podpisz petycję!

26 września 2023

Z myślą o rozwoju artystycznych talentów

26 września 2023

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content