|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Edukacja i nauka

Edukacja i nauka

 

Prowadzenie polityki edukacyjnej jest jednym z ważniejszych zadań wykonywanych przez jednostki samorządu terytorialnego i stanowi warunek ekonomicznego i społecznego rozwoju miasta.
W Radomiu szczególną uwagę przykłada się do kształcenia młodzieży w zawodach technicznych. Technika i precyzja są tym, na co Radom stawia, realizując cele edukacyjne i wychowawcze. Hasło promocyjne „Radom – siła w precyzji” znajduje w oświacie historyczne uzasadnienie. Przed laty Radom słynął z przemysłu i był to w dużej mierze przemysł techniczny – precyzyjny.
Sieć radomskich szkół zawodowych pozwala uczniom i słuchaczom zdobyć najwyższe kwalifikacje i przygotować się do pracy w wybranym zawodzie, oferując efektywne modele kształcenia. W ostatnich latach wizytówkami miasta są: Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte, które proponują młodzieży nowoczesne kierunki kształcenia (np: mechatroników i informatyków) odpowiadające zapotrzebowaniu rynku pracy, a przy tym zapewniają wysoki poziom zdobywania wiedzy, jak i najwyższy standard wyposażenia pracowni i laboratoriów.

Znaczący dorobek ma także edukacja oparta na przedmiotach humanistycznych, przyrodniczych i ścisłych realizowana w renomowanych radomskich liceach ogólnokształcących i szkołach artystycznych. Prym wiedzie VI Liceum Ogólnokształcące  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego. Ta szkoła ma w swoim dorobku wychowanie rzeszy laureatów olimpiad i konkursów szczebla krajowego i międzynarodowego. Należy także podkreślić osiągnięcia radomskiego Muzyka oraz Plastyka, których działalność ma znaczący wpływ na kulturalne oblicze Radomia.
Koroną radomskiej oświaty są oczywiście szkoły wyższe. W mieście czynnie działa kilka wyższych uczelni. Najstarszą z nich jest Uniwersytet Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Uczelnia kształci studentów na 43 kierunkach na 8 wydziałach m.in. Wydziale Mechanicznym, Ekonomicznym i Finansów, Filologiczno-Pedagogicznym, Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu czy Wydziale Sztuki.

 

Aktualności
Informacje
Szkoły i placówki samorządowe
Szkoły i placówki niepubliczne
Uczelnie i szkoły wyższe
Edukacja i Nauka w Radomiu - FOLDER

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content