|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu przy dworcu

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu przy dworcu

25 kwietnia 2024
dworzec_lewoskrety-4

Skrzyżowanie ulic Traugutta/Poniatowskiego/Beliny-Prażmowskiego zostanie przebudowane. Sejmik Województwa Mazowieckiego zdecydował o dofinansowaniu inwestycji kwotą 2 mln zł. – Poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu to jeden z naszych priorytetów. Tym bardziej cieszą efekty dobrej współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu, na skrzyżowaniu przy dworcu PKP wymienimy m.in. sygnalizację świetlną. Zostaną też dobudowane lewoskręty w ulicę Traugutta i na plac Dworcowy – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.
W planach jest także wybudowanie pasa rowerowego ze zjazdem z Traugutta do istniejącej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Beliny-Prażmowskiego oraz przejazdu rowerowego na wysokości poczty wraz z dedykowanymi dla rowerzystów sygnalizatorami świetlnymi. Będzie także wymieniona nawierzchnia skrzyżowania.

Obecnie w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji trwają prace projektowe. Ogłoszenie przetargu planowane jest w połowie roku.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content