|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

I Radomski Dzień Inżyniera w hali RCS

I Radomski Dzień Inżyniera w hali RCS

19 października 2023
targi_inzynier-28

Promocja zawodów technicznych była celem Radomskiego Dnia Inżyniera, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga. To wydarzenie skierowane do młodych radomian, którzy mieli okazję zapoznać się z możliwościami kształcenia, specyfiką zawodu inżyniera oraz z dorobkiem radomskich firm. Kilkanaście z nich, na specjalnie przygotowanej wystawie, zaprezentowało swoje innowacyjne technologie i produkty.

– Prezentujemy potencjał radomskiej gospodarki, aby przekonać młodych radomian, że w poszukiwaniu dobrej pracy wcale nie trzeba wyjeżdżać z Radomia. W naszym mieście są naprawdę duże możliwości związane zarówno z rozwojem Uniwersytetu Radomskiego, jak i z rozwojem radomskich firm, które dynamicznie zdobywają rynki krajowe i zagraniczne – mówił prezydent Radosław Witkowski. – Radom to doskonałe miejsce do życia i do pracy. Jest wiele firm gwarantujących dobrze płatną pracę i ścieżkę rozwoju. Chcemy, by młodzi radomianie je poznali i mieli możliwość nawiązania z nimi kontaktu. Jednocześnie pokazujemy, że odpowiednie kompetencje i kwalifikacje, których ci pracodawcy będą wymagali, młodzież może zdobyć na miejscu, studiując na Uniwersytecie Radomskim – mówiła z kolei wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Organizatorami Radomskiego Dnia Inżyniera, oprócz Gminy Miasta Radomia byli: Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, Uniwersytet Radomski, Radomska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu, Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej, Radomski Klaster Metalowy oraz Zespół Szkół Technicznych.

NA CZASIE

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Wolanowskiej. Umowa podpisana

23 kwietnia 2024

Pomieszczenia w Kamienicy Deskurów do wynajęcia

23 kwietnia 2024

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content