|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Miasto chce budować Centrum Opieki Długoterminowej

Miasto chce budować Centrum Opieki Długoterminowej

3 kwietnia 2024
spotkanie_p_minister-7

Plany budowy Centrum Opieki Długoterminowej były jednym z tematów rozmów władz miasta i dyrekcji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego z goszczącą w Radomiu minister zdrowia Izabelą Leszczyną. Realizacja inwestycji umożliwiłaby podwojenie liczby łóżek w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym oraz utworzenie dodatkowego oddziału wewnętrznego. – Centrum Opieki Długoterminowej, to jeden z tych projektów, które chciałbym realizować w kolejnej kadencji. To propozycja, która ma swoje źródło w rozmowach z mieszkańcami i w potrzebach, które zgłaszają radomianie. W tej chwili szukamy ambasadorów naszej sprawy w Warszawie, dlatego pokazaliśmy ten projekt pani minister. Mamy nadzieję, że przy wsparciu chociażby z funduszy europejskich, uda się go zrealizować. To ważne, bo wszyscy mamy świadomość, jak wygląda demografia w polskich miastach – mówił prezydent Radosław Witkowski.


Zgodnie z opracowaną koncepcją, nowy sześciokondygnacyjny budynek miałby stanąć od strony ulicy Narutowicza, w bezpośrednim sąsiedztwie obecnego pawilonu, w którym mieści się m.in. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz oddział zakaźny. Minister Izabela Leszczyna, która zwiedziła Radomski Szpital Specjalistyczny przyznała, że jest pod dużym wrażeniem zarówno jeśli chodzi o pracę personelu medycznego, jak również inwestycji zrealizowanych na wielu oddziałach, mających na celu zapewnienie pacjentom jak najlepszych warunków leczenia. Podkreśliła, że planowany rozwój opieki długoterminowej jest zbieżny z tym, jakie priorytety ma obecnie Ministerstwo Zdrowia. – Jestem przekonana, że będziemy mogli tu współpracować. Mamy przewidziane środki zarówno w Krajowym Planie Odbudowy, jak i w Funduszu Medycznym. Wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia podjęliśmy też decyzję w sprawie podniesienia wyceny świadczeń z zakresu opieki długoterminowej i paliatywnej. Wzrośnie też wycena na internę i tu bardzo się cieszę z decyzji prezydenta i dyrekcji szpitala o powiększeniu oddziału wewnętrznego. Tego typu oddziały coraz częściej, w pewnym stopniu, też stają się oddziałami geriatrycznymi. Niebawem pojawią się informacje o konkursach. Samorządy, które mają gotowe projekty i są w stanie szybko zrealizować inwestycje, tak jak to jest tutaj, w Radomiu, mają szansę na to, że te środki trafią właśnie do nich – powiedziała Izabela Leszczyna. Podkreśliła, że niezwykle ważne jest to, by priorytety samorządu pokrywały się z priorytetami rządu. – Nie ma niczego lepszego, niż sytuacja, w której rząd współpracuje z rządem. Po rozmowach z prezydentem i dyrektorem szpitala jestem przekonana, że patrzymy dokładnie w tym samym kierunku – dodała szefowa resoru zdrowia.


Podczas wizyty w Radomiu minister Izabela Leszczyna spotkała się także z rektorem Uniwersytetu Radomskiego prof. Sławomirem Bukowskim. Rozmowy dotyczyły także możliwości rozwoju kształcenia na kierunku lekarskim.

NA CZASIE

Budżet Obywatelski 2025. W poniedziałek wyniki głosowania

19 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Będzie bezpiecznej. Nowe oświetlenie na ulicy Zakopiańskiej gotowe

17 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content