|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Młodzi radomianie poznają swoje miasto

Młodzi radomianie poznają swoje miasto

20 września 2023
image00005

Rozpoczął się cykl spacerów edukacyjnych z przewodnikiem, organizowanych we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną. Projekt „Poznaj swoje miasto” jest adresowany do uczniów szóstych klas szkół podstawowych, którzy mają okazję dowiedzieć się więcej o historii Radomia, zabytkach czy znanych osobach związanych z miastem. Trasa spacerów wiedzie m.in. przez Miasto Kazimierzowskie oraz ścisłe centrum miasta. Uczniowie mogą dokładniej przyjrzeć się nie tylko zabytkom, ale również poznać historię radomskiego przemysłu, którą przypominają umieszczone w miejskiej przestrzeni rzeźby przedstawiające wyroby, z których produkcji słynął lub wciąż słynie Radom.

– Zainteresowanie udziałem w tych edukacyjnych spacerach było ogromne. W ciągu kilkudziesięciu minut mieliśmy pełną listę 32 klas z kilkunastu radomskich podstawówek. To potwierdza, że jest potrzeba prowadzenia edukacji regionalnej w takiej formie. Sam zresztą dziś widziałem, z jak dużym zainteresowaniem młodzi radomianie słuchali przewodnika podczas spaceru. Dlatego zdecydowaliśmy, że jeszcze w tym roku poszerzymy ten program, a w przyszłym obejmiemy nim wszystkie szkoły podstawowe w mieście. To jest świetny pomysł na to, aby wśród młodych ludzi poszerzać wiedzę o naszym mieście, a jednocześnie, aby budowali w ten sposób dumę z Radomia. To jest nasz cel i myślę, że w ten sposób go osiągniemy – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Rozpoczęty dziś pilotaż projektu „Poznaj swoje miasto” potrwa do połowy października. W tym czasie w spacerach weźmie udział około tysiąca uczniów.

NA CZASIE

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Budżet Obywatelski: rozpoczyna się głosowanie

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content