|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Młodzi radomianie poznawali swoje miasto

Młodzi radomianie poznawali swoje miasto

31 stycznia 2024
konkurs_turystyczny_RW-21

Ponad 1100 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w pierwszej odsłonie cyklu spacerów edukacyjnych z przewodnikiem, organizowanych we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemi Radomskiej. Projekt „Poznaj swoje miasto” był adresowany do uczniów szóstych klas szkół podstawowych, którzy mieli okazję dowiedzieć się więcej o historii Radomia, zabytkach czy znanych osobach związanych z miastem. Trasa spacerów każdorazowo wiodła m.in. przez Miasto Kazimierzowskie oraz ścisłe centrum miasta. Uczniowie mogli dokładniej przyjrzeć się nie tylko zabytkom, ale również poznać historię radomskiego przemysłu, którą przypominają umieszczone w miejskiej przestrzeni rzeźby przedstawiające wyroby, z których produkcji słynął lub wciąż słynie Radom.

Dziś w Urzędzie Miejskim podsumowano pierwszą edycję projektu, którego częścią był także konkurs skierowany do szóstoklasistów. Jego uczestnicy mieli do wykonania szereg indywidualnych zadań, co pozwoliło im jeszcze lepiej poznać dzieje Radomia. Nagrody dla najbardziej aktywnych miejskich turystów wręczył prezydent Radosław Witkowski. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy 6b ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących, a drugie – klasa 6d z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. Indywidualne wyróżnienie otrzymali natomiast Nikola Trzosek z PSP nr 23 oraz Aleksander Łabądź z PSP nr 22.

– Ogromne zainteresowanie szkół pokazuje jak potrzebny był to projekt. Dlatego w konkursie na działania z zakresu turystyki czekamy na podobne propozycje. Myślę, że Lokalna Organizacja Turystyczna taką ofertę też złoży i wiosną będziemy mogli ten projekt kontynuować – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W projekcie, oprócz uczniów radomskich szkół, uczestniczyła też grupa szóstoklasistów z Pionek.

NA CZASIE

Tłumy radomian na koncercie z okazji 48. rocznicy Czerwca’76

22 czerwca 2024

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content