|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Nowy sprzęt dla radomskiego pogotowia

Nowy sprzęt dla radomskiego pogotowia

4 kwietnia 2024
pogotowie_sprzet-3

Sprzęt ratujący życie trafił na wyposażenie nowych ambulansów Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Miasto przeznaczyło na ten cel pół miliona złotych.

Dzięki finansowemu wsparciu miasta, radomskie pogotowie ratunkowe mogło kupić m.in. nowoczesny defibrylator, respirator, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, pompę infuzyjną i wideolaryngoskop. W najbliższych dniach zostaną dostarczone również m.in. nosze, materace oraz deski ortopedyczne dla dzieci i dorosłych.

– Wielokrotnie, spotykając się w tym miejscu, mamy okazję informować, o tym, że pozyskujemy pieniądze zewnętrzne, najczęściej pieniądze unijne, na zakup pojazdów czy też nowej aparatury. Dziś prezentujemy sprzęt, który został zakupiony za pieniądze zapisane wprost w budżecie miasta. Chcemy, aby radomianie czuli się bezpiecznie i mieli zapewnioną jak najwyższą jakość usług medycznych, w tym również tych, które świadczy Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Zdrowie radomian jest dla nas najważniejsze – mówił, przekazując nowo kupiony sprzęt, prezydent Radosław Witkowski.

Nowy sprzęt będzie bardzo przydatny w codziennej pracy ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy. Dzięki nowoczesnym urządzeniom zespoły jeżdżące w karetkach  będą  bardziej skuteczne w ratowaniu życia pacjentów. – Każdego dnia do potrzebujących pomocy wyjeżdża około stu karetek pogotowia. To pokazuje, jak mocno eksploatowane są ambulanse i aparatura, która w tych karetkach się znajduje. Dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy ułatwić codzienną pracę lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek. Bardzo Państwu dziękuję za wasze zaangażowanie. Cieszę się, że takimi działaniami możemy pokazywać jak bardzo doceniamy to, co robicie – powiedziała, zwracając się do pracowników RSPR, wiceprezydent Marta Michalska Wilk.

Pierwsza tura zakupów pochłonęła 300 tys. zł. Cały projekt będzie realizowany do końca 2024 roku.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content