|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Nowy stadion Radomiaka gotowy

Nowy stadion Radomiaka gotowy

24 lipca 2023
361588721_841374644018646_1287925659768178795_n

Turniej piłkarski z udziałem 32 dziecięcych drużyn zainauguruje działalność nowego stadionu przy ulicy Struga 63. Zawody rozpoczną się w niedzielę, 30 lipca, o godz. 12.00. Wezmą w nich udział drużyny sześcio- i ośmiolatków. – Ten stadion to inwestycja w przyszłość radomskiego futbolu. Dlatego chcemy jako pierwszych gościć tu tych, którzy tę przyszłość będą tworzyć. Zachęcam wszystkich zarówno do kibicowania najmłodszym piłkarzom jak i do zapoznania się nowym obiektem, na który Radom czekał prawie 40 lat. Sam w 1984 roku oglądałem makietę stadionu mojego Radomiaka. Nie sądziłem wówczas, że będę ten projekt realizował. Dziś mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy, chociaż oczywiście wiem, że to dopiero pierwszy etap. Zapewniam, że na tym nie kończymy – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowy stadion piłkarski przy ul. Struga 63 w miniony piątek, decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Na dwóch zadaszonych trybunach oraz w sektorach narożnych będzie mogło zasiąść około 8,5 tysiąca kibiców. Zgodnie z wymogami licencyjnymi, płyta boiska jest podgrzewana, a zamontowane oświetlenie umożliwia rozgrywanie spotkań o dowolnej porze i prowadzenie transmisji telewizyjnych. Pod południową i północną trybuną znajduje się w sumie 170 pomieszczeń, w tym toalety, zaplecze gastronomiczne, punkty pomocy medycznej czy pomieszczenia techniczne. – Mamy tu dwa razy więcej krzesełek niż na stadionie przy ulicy Narutowicza. Oddajemy to narzędzie w ręce RKS Radomiak, aby zrobił kolejny krok w swoim rozwoju. Mam nadzieję, że klub tę szansę wykorzysta i to, co dostał, będzie umiał przekuć na sukcesy. Liczę również na to, że ta ciągła poprawa infrastruktury przełoży się na sukcesy również w tych najmłodszych kategoriach i na wychowanie piłkarzy, którzy będą mogli zasilić pierwszy zespół, tak abyśmy nie musieli się martwić, że w składzie Radomiaka nie ma żadnego młodzieżowca – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Pierwszy ligowy mecz na nowym stadionie Radomiak rozegra w sobotę, 5 sierpnia. Rywalem radomskiego zespołu będzie Cracovia.

Zobacz galerię zdjęć na Facebooku: GALERIA ZDJĘĆ

NA CZASIE

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content