Zakończył się pierwszy etap naboru do szkół ponadpodstawowych. Do liceów ogólnokształcących zostały zakwalifikowane 1732 osoby, do techników – 1176 uczniów, a do szkół branżowych I stopnia – 320 osób.
– W tym zaobserwowaliśmy zwiększoną liczbę absolwentów szkół podstawowych ubiegających się o przyjęcie do liceów ogólnokształcących. Biorąc pod uwagę ten wzrost zainteresowania oraz wysokie wyniki jakie uczniowie uzyskali na egzaminie ósmoklasisty postanowiliśmy uruchomić nowe oddziały. Klasy o profilu biologiczno-chemicznym powstaną w Liceum im. Tytusa Chałubińskiego i w Liceum im. Jana Kochanowskiego. Zostaną też uruchomione dodatkowe oddziały w II LO im. Marii Konopnickiej, VII LO im. K.K. Baczyńskiego i w XIII LO im. Polskich Noblistów. Nowe oddziały zostaną też utworzone w szkołach technicznych, w tym: w Zespole Szkół Elektronicznych, Zespole Szkół technicznych oraz Zespole Szkół Budowlanych – wylicza zastępca prezydenta Katarzyna Kalinowska.
Do 22 lipca, do godz. 12.00, kandydaci mają czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani poprzez złożenie oryginałów: świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu. Tego samego dnia o godz. 13.00 komisja rekrutacyjna poda listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
Do żadnej z wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych nie zakwalifikowało się 346 kandydatów. – Liczba miejsc, które zaoferujemy tym osobom będzie na pewno wyższa. Lista wolnych miejsc zostanie opublikowana już 23 lipca – dodaje Katarzyna Kalinowska.