|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024
wyniki2tura-9

Prezydent Radomia Radosław Witkowski pozostaje na stanowisku. W II turze wyborów samorządowych pokonał swojego kontrkandydata Artura Standowicza z Prawa i Sprawiedliwości. Na Radosława Witkowskiego, według oficjalnych danych ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych, zagłosowało 34 567 osób. To 54,58 proc. ważnych głosów. Kandydata PiS poparło 45,42 proc. uczestników głosowania.

– Radomianki i radomianie postawili dziś kropkę nad „i”. Najpierw mieliśmy 15 października i zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, później był 7 kwietnia i wygrana w wyborach do rady miejskiej, a dziś zrobiliśmy trzeci krok. Wygraliśmy i chcemy dalej zmieniać nasze miasto. Wygraliśmy, bo mieliśmy w sobie dużo determinacji i dużo serca do tego, by w dalszym ciągu tworzyć jak najlepsze warunki do życia w naszym mieście. To coś, na co postawiliśmy już w 2014 roku. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim radomiankom i radomianom, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych. Dziękuję wszystkim, w tym również tym, którzy nie zagłosowali na mnie, ale oczywiście szczególnie dziękuję tym, którzy udzielili mi poparcia. Traktuję to jako olbrzymi kredyt zaufania i inspirację do dalszego działania, do dalszej aktywności, do dalszego, wspólnego zmieniania naszego miasta. To jest cel, który sobie postawiłem. Będziemy naszą codzienną ciężką pracą udowadniać, że warto być razem i warto tworzyć radomską wspólnotę samorządową, bo nasze miasto wymaga wspólnego działania nas wszystkich – mówił podczas wieczoru wyborczego prezydent Radosław Witkowski.

W niedzielnym głosowaniu frekwencja w Radomiu wyniosła 41,71 proc.

Nadchodząca 5-letnia kadencja będzie już trzecią kadencją Radosława Witkowskiego na stanowisku prezydenta Radomia. Po raz pierwszy objął je w 2014 roku. W tegorocznych wyborach startował jako kandydat Radomskiego Paktu Samorządowego Radosława Witkowskiego, utworzonego przez Koalicję Obywatelską, Polskę 2050 Szymona Hołowni, Polskie Stronnictwo Ludowe, Nową Lewicę i Stowarzyszenie Bezpartyjni Radomianie. Przypomnijmy, że kandydaci Paktu przed dwoma tygodniami zdobyli także większość w radzie miejskiej uzyskując 13 mandatów.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content