|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

26 lutego 2024
1

To już ostatni tydzień na zgłaszanie projektów do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory wpłynęło prawie 200 propozycji. Wnioski radomian będą przyjmowane do piątku, 1 marca.

– Zachęcam do zgłaszania projektów. Budżet Obywatelski to dla mieszkańców najlepsze narzędzie do tego, aby wdrażać własne pomysły na to, jak miasto powinno się zmieniać. Zapewne na co dzień widzą państwo, że coś mogłoby być lepsze, ładniejsze, bardziej funkcjonalne. Że gdzieś na przykład mógłby powstać plac zabaw, a biblioteka powinna zakupić nowe książki. Na takie i na wiele innych projektów można pozyskać pieniądze z Budżetu Obywatelskiego – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W 2025 roku do podziału będzie kwota ponad 7 mln 450 tys. zł, z czego 30 proc. zostanie przeznaczone na projekty o wartości do 100 tys. złotych, 30 proc. – na projekty warte od 100 do 600 tys. zł, a 40 proc. na projekty, których szacunkowa wartość wynosi ponad 600 tys. zł. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej maksymalny koszt pojedynczego projektu nie będzie mógł być wyższy niż 20 proc. kwoty przeznaczonej na Budżet Obywatelski czyli nieco ponad 1 mln 491 tys. zł.

Wzorem lat poprzednich mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty drogą elektroniczną lub w wersji papierowej w stałych i mobilnych punktach konsultacyjnych i punktach mobilnych.

Szczegółowe informacje na temat wymagań formalnych oraz sposobu składania projektów, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.konsultacje.radom.pl.

Głosowanie odbędzie się w dniach od 21 czerwca do 7 lipca. Listę zwycięskich projektów poznamy do 22 lipca.

Formularz zgłaszania projektów

NA CZASIE

Tłumy radomian na koncercie z okazji 48. rocznicy Czerwca’76

22 czerwca 2024

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content