|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Rusza rekrutacja do szkół podstawowych

Rusza rekrutacja do szkół podstawowych

28 lutego 2024
szkola-23

W czwartek, 29 lutego rozpocznie się rekrutacja do klas I w szkołach podstawowych. Będzie ona prowadzona za pomocą elektronicznego systemu dostępnego na stronie: www.oswiatawradomiu.pl (zakładka: Nabór do szkół podstawowych). Złożenie wniosku o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej (wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów) będzie możliwe do 8 marca, do godz. 15.00.

Do szkoły podstawowej przyjmowani są kandydaci z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa).

Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I wyłącznie w tej szkole przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym.

Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do maksymalnie 3 wybranych przez siebie szkół podstawowych, układając własną listę preferencji. Niezależnie od liczby wybranych szkół rodzice/opiekunowie prawni składają wniosek o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru tj. tej umieszczonej na pierwszym miejscu na liście preferencji.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły muzycznej lub klasy sportowej dodatkowo dołączają kwestionariusz – do pobrania ze strony szkoły prowadzącej rekrutację. Do oddziałów sportowych przyjmowani są kandydaci, których stan zdrowia umożliwia podjęcie nauki w takim oddziale, co potwierdza orzeczenie lekarskie wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, które należy przedstawić w szkole przed przystąpieniem kandydata do próby sprawności fizycznej.

Dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanym ze względu na niepełnosprawność, nie biorą udziału w rekrutacji elektronicznej. Podstawą zapisania dziecka do oddziału integracyjnego lub oddziału specjalnego jest przekazanie do sekretariatu Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu,
ul. Żeromskiego 53, wniosku o skierowanie do kształcenia specjalnego, do klasy pierwszej integracyjnej/specjalnej w szkole podstawowej, prowadzącej tego typu oddziały oraz przedstawienie do wglądu orzeczenia o potrzebnie kształcenia specjalnego.

Rodzice, którzy nie korzystają z komputera, pobierają wniosek w dowolnej szkole, wypełniają odręcznie i składają do placówki pierwszego wyboru.

Kandydaci do klas I szkół podstawowych spoza obwodu przyjmowani są na  podstawie kryteriów określonych w Uchwale Rady Miejskiej w Radomiu nr 461/2017 z dnia 27 marca 2017 roku. 

Szczegółowe informacje na temat zasad naboru można znaleźć w załączniku.

Zasady rekrutacji

NA CZASIE

Budżet Obywatelski 2025. W poniedziałek wyniki głosowania

19 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Będzie bezpiecznej. Nowe oświetlenie na ulicy Zakopiańskiej gotowe

17 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content