|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Ruszyła sprzedaż biletów na Air Show Radom 2023

Ruszyła sprzedaż biletów na Air Show Radom 2023

27 maja 2023
IMG_8939

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023, które odbędą się w ostatni weekend wakacji – 26 i 27 sierpnia w Radomiu. Bilety można kupić przez internet na stronie www.tobilet.pl. Wejściówki jednodniowe na sobotę, razem z pokazem wieczornym kosztują 70 zł, a na niedzielę – 60 zł. Co ważne, w sprzedaży internetowej bilety normalne są tańsze o 10 zł, niż te które będą sprzedawane w kasach w dniu pokazów. Organizatorzy zapewniają również specjalne ceny dla rodzin z dziećmi, bezpłatny wstęp dla najmłodszych (do 6 lat) i seniorów 75+. Bilety ulgowe na jeden dzień kosztują 30 zł za osobę, niezależnie od terminu imprezy. Aktualne informacje dotyczące pokazów i uczestników znaleźć można na airshowradom.pl. Również tam, po kliknięciu w banner „kup bilet”, trafimy bezpośrednio na stronę Grupy MTP – operatora, który prowadzi sprzedaż.

W tym roku bilety na Air Show Radom 2023 są imienne. Każda osoba, która będzie chciała kupić bilet musi podać swoje dane (imię i nazwisko), a wchodząc na teren lotniska – okazać ważny dokument tożsamości. To warunek konieczny z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników i sytuację międzynarodową.

Bezpłatny wstęp (bez konieczności odbierania biletu w kasie) na teren lotniska Warszawa-Radom obejmie dzieci do lat 6 z rodzicem lub opiekunem prawnym (który będzie miał swój bilet wstępu). Pozostali uprawnieni do darmowego wejścia będą pobierać swój bezpłatny bilet w kasach pierwszeństwa; dotyczyć to będzie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, poszkodowanych weteranów misji zagranicznych Wojska Polskiego oraz kombatantów wojennych, umundurowanych żołnierzy zawodowych i pełniących terytorialną służbę wojskową, a także osób powyżej 75 roku życia.

Przewidziano też ulgowe bilety dla młodych – uczniów i studentów, a także starszych miłośników lotnictwa – emerytów oraz rencistów. Organizatorzy mają również specjalną ofertę na bilety rodzinne (przy zakupie minimum trzech można zaoszczędzić już 30 zł) i duże zniżki dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Pojawią się także limitowane bilety kolekcjonerskie z zestawem gadżetów, które będzie można odebrać osobiście w dniu pokazów. Sprzedaż biletów będzie prowadzona także stacjonarnie w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu (budynek dworca PKP, Plac Dworcowy 2). Szczegóły zostaną podane wkrótce.

Organizator planuje również wydawanie akredytacji dla przedstawicieli mediów oraz uruchomienie sprzedaży specjalnych biletów dla spotterów. W ofercie dostępne będą dwa pakiety: standardowy – na 2 dni pokazów oraz 4-dniowy w wersji premium, obejmujący dodatkowo dni przylotu i odlotu maszyn.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show w Radomiu to jedno z najważniejszych wydarzeń lotniczych w Polsce i Europie.  Zaproszenia wysłano do przedstawicieli 34 krajów. Dotychczas swój udział potwierdzili piloci i zespoły z 20 państw. Podczas pokazów widzowie będą mogli podziwiać czołowych pilotów i najlepsze drużyny w pokazach powietrznych, a także z bliska zobaczyć samoloty, śmigłowce oraz uzbrojenie i wojskowy sprzęt wystawiany na naziemnych ekspozycjach. Wydarzenie jest też dobrą okazją do popularyzacji historii polskiego lotnictwa i wojskowości oraz prezentacji Sił Zbrojnych RP, a w wymiarze międzynarodowym – do podkreślenia efektywnej współpracy Polski z sojusznikami w ramach NATO.

W tegorocznych pokazach zobaczymy m.in. myśliwiec F-16 z Belgii „Belgian F-16 Solo Display”, Saab JAS-39C Gripen z czeskich sił powietrznych, F/A-18C Hornet z Finlandii, Rafale Solo Display z Francji, „Hellenic F-16 Demo Team” z Grecji, „RAF Typhoon Display Team” z Wielkiej Brytanii i F-16 z Danii. W powietrzu zaprezentuje się zespół Patrouille Suisse ze Szwajcarii na samolotach Northrop F-5E Tiger II. Atrakcją dla widzów będzie także najnowszy nabytek Sił Powietrznych samolot FA-50 z biało-czerwoną szachownicą. W dynamicznej wiązance zaprezentują się litewskie i słowackie transportowce C-27J Spartan. Nie zabraknie również śmigłowców, jak Black Hawk, Bell OH-58 Kiowa z Chorwacji, czeski W-3 Sokół, a także Eurocopter Dauphin z Litwy.

Poza potwierdzonymi uczestnikami pokazów, swoją obecność zadeklarowali także Niemcy, Brytyjczycy, Włosi, przedstawiciele Korei Południowej oraz Emiratów Arabskich. W pokazach udział wezmą również statki powietrzne pozostające na wyposażeniu polskich Sił Powietrznych. To zespół Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego, myśliwce MiG-29 i SU-22 z 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, F-16 Tiger Demo Team z 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. To również samoloty szkolenia zaawansowanego M-346 z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego. Nie zabraknie także śmigłowców Mi-2, W-3, Mi-8, SW-4 i Mi-24, czy też transportowców C-130 i C-295M. Oczekujemy również na potwierdzenie udziału od kolejnych zespołów cywilnych oraz myśliwców, w tym F-35.

XVII edycję Air Show organizuje Agencja Mienia Wojskowego, przy współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Instytucjami współdziałającymi w przygotowaniu wydarzenia są Polskie Porty Lotnicze SA, Gmina Miasta Radomia oraz Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o. W tym roku umiejętności najlepszych pilotów będzie można podziwiać na Lotnisku Warszawa-Radom w ostatni weekend wakacji – 26 i 27 sierpnia 2023 roku. Po raz pierwszy w historii w programie imprezy znajdą się pokazy nocne.

Tegoroczne pokazy odbywają się pod hasłem „Niezwyciężeni w przestworzach”, które nawiązuje do legendarnego wyczynu kapitana pilota Stanisława Skarżyńskiego. W 1933 roku Skarżyński jako pierwszy Polak przeleciał Ocean Atlantycki, pokonując samolotem RWD-5bis trasę z Senegalu do Brazylii.

Źródło: Agencja Mienia Wojskowego

NA CZASIE

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Wolanowskiej. Umowa podpisana

23 kwietnia 2024

Pomieszczenia w Kamienicy Deskurów do wynajęcia

23 kwietnia 2024

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content