|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Trwa budowa trzeciego odcinka trasy N-S

Trwa budowa trzeciego odcinka trasy N-S

27 września 2023
376883424_621568656803856_7879871559385929783_n

Trwają prace ziemne oraz budowa mostu i przepustów, a na niektórych odcinkach są już nawet ustawione betonowe obrzeża i krawężniki. Budowa trzeciego etapu trasy N-S, łączącego Śródmieście, osiedle Nad Potokiem i Gołębiów I, idzie pełną parą. Po ponad czterech miesiącach prowadzenia robót dobrze już widać zarys prawie całej nowej drogi.

Inwestycja zaczęła się od okolic ulicy Struga, gdzie w pierwszej kolejności trzeba było wybudować nową kanalizację. Na części przyszłego węzła w pobliżu przystanku PKP Radom-Gołębiów jest już nie tylko podbudowa jezdni, ale też krawężniki.

Na dalszym odcinku także trwają roboty ziemne. Powstaje między innymi nasyp po dwóch stronach przepustów przy zbiorniku retencyjnym w rejonie ulicy Olsztyńskiej na osiedlu Nad Potokiem. Ulica Olsztyńska będzie połączona z trasą N-S dwiema jezdniami. Koryto pod pierwszą z nich zostało już wykopane obok myjni samochodowej (naprzeciw przychodni lekarskiej), a na drugiej jest teraz budowany most. Ten łącznik z centrum osiedla powstanie obok garaży naprzeciw boiska Publicznej Szkoły Podstawowej nr 27.

Przygotowywanie gruntu pod kolejny odcinek trasy N-S wymagało wykarczowania krzaków. Obecnie na wysokości końcówki ulicy Katowickiej dobrze już widać ślad, którym będzie biegła nowa jezdnia. Do przebudowy został ponadto przygotowany początkowy fragment ulicy Szklanej, na którym wcześniej swoje roboty przeprowadziła spółka Wodociągi Miejskie. Ten odcinek stanie się docelowo fragmentem trasy N-S. Będą tam zatoki przystankowe, dzięki czemu autobusy miejskie będą stawały blisko przystanku kolejowego Radom Wschodni.

Inwestycja obejmuje odcinek o długości około dwóch kilometrów. Nowa droga będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, z tym że w rejonie skrzyżowań będą dodatkowe pasy do skrętu w lewo. Piesi oraz rowerzyści będą mogli poruszać się wspólnym asfaltowym ciągiem, który na odcinku od wiaduktu na Żeromskiego aż do planowanego skrzyżowania z ulicą Szklaną (między dawną hutą szkła a Potokiem Północnym) zostanie wyznaczony z dwóch stron jezdni. Na dalszym odcinku ciąg pieszo-rowerowy będzie tylko po stronie zachodniej.

Wykonawcą robót jest firma Strabag. Wszystkie prace zaplanowane na tym etapie trasy będą kosztować ponad 54 miliony złotych. Ten odcinek ma powstać do wiosny 2025 roku. W tym samym roku nastąpi też rozliczenie inwestycji.

Źródło: MZDiK

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content