|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

W Kamienicy Deskurów otwarto wystawę Salvador Dali w Radomiu

W Kamienicy Deskurów otwarto wystawę Salvador Dali w Radomiu

16 marca 2024
wystawa_Dali-22

„Salvador Dali w Radomiu” to niezwykła wystawa, która została otwarta w Muzeum Historii Najnowszej w Kamienicy Deskurów. Pozwala widzom odkryć fascynujący świat sztuki najsłynniejszego z surrealistów.

Po raz pierwszy w Radomiu można zobaczyć prace jednego z najbardziej ekscentrycznych artystów XX wieku. Ekspozycja rozwija tematy obecne w całej twórczości artysty z Katalonii, obejmującej kilkadziesiąt lat oraz prezentuje ich wpływ na sztukę współczesną. Na wystawie znajdują się dzieła niezwykle rzadko prezentowane w Polsce, m.in. litografie z biblijnego cyklu „Dwanaście plemion Izraela”. Oprócz twórczości Dalego prezentowane są przykłady bezpośredniego oddziaływania Hiszpana na inne dziedziny sztuki i kultury.

Prezentowane w Radomiu eksponaty pochodzą m.in. ze zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie, Muzeum w Gliwicach, Epicentrum Art Gallery, Ochorówiczówki- Muzeum Magicznego Realizmu, Rosenthal Ceramica Group Sp. z o.o., Biblioteki Główna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W Kamienicy Deskurów, oprócz prac Salvadora Dalego znajdują się prace surrealistów (to uznani w Polsce i za granicą artyści): Tomasza Sętowskiego (akwaforta i rzeźba), Artura Szołdry (2 rzeźby), Marty Mulawy (rzeźba), Jarosława Jaśnikowskiego (obraz), Janusza Gilewicza (rzeźba plus jedna praca), Leszka Żygulskiego (podwieszony obraz). Będzie też trójwymiarowa produkcja filmowa Resursy.

Wstęp płatny. Bilety na wydarzenie kosztują 20 zł (ulgowy), 30 zł (normalny).

Ekspozycja „Salvador Dali w Radomiu” będzie czynna od poniedziałku do piątku oraz w niedziele w godzinach: 10.00-18.00 w Muzeum Historii Najnowszej Radomia w Kamienicy Deskurów. Wystawę będzie można oglądać do 16 czerwca.

NA CZASIE

Budżet Obywatelski 2025. W poniedziałek wyniki głosowania

19 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Będzie bezpiecznej. Nowe oświetlenie na ulicy Zakopiańskiej gotowe

17 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content