|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Opublikowano listy kandydatów zakwalifikowanych do radomskich szkół.

Opublikowano listy kandydatów zakwalifikowanych do radomskich szkół.

8 sierpnia 2023

   Opublikowano listy kandydatów zakwalifikowanych do radomskich szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024. W tegorocznej rekrutacji brało udział 1,5 rocznika absolwentów szkół podstawowych. Łącznie miejskie placówki przygotowały dla nich ponad 4,5 tysiąca miejsc. Największą popularnością wśród kandydatów cieszyły się oddziały o profilu biologiczno-chemicznym w liceach ogólnokształcących oraz klasy kształcące programistów czy mechatroników w technikach.

    W sumie zakwalifikowało się 3859 uczniów, w tym prawie 1900 do liceów ogólnokształcących, nieco ponad 1500 do techników oraz 450 osób do szkół branżowych I stopnia. W związku z dużą liczbą uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki egzaminu i za świadectwo, miasto zdecydowało o utworzeniu od nowego roku szkolnego sześciu dodatkowych oddziałów. Po dwa takie oddziały powstaną w III LO im. D. Czachowskiego i w Zespole Szkół Elektronicznych oraz po jednym w VI LO im. J. Kochanowskiego i w IV LO im. T. Chałubińskiego.

    Uczniowie zakwalifikowani mają teraz czas do 26 lipca, aby potwierdzić wolę przyjęcia do danej szkoły. Powinni złożyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.
W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe potrzebne będzie także zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu. Lista kandydatów przyjętych zostanie opublikowana 27 lipca. Wtedy będzie jednocześnie znana liczba miejsc w poszczególnych szkołach dostępnych dla osób, które na tym etapie jeszcze nie zostały zakwalifikowane. Zostanie ona opublikowana po 28 lipca na stronie internetowej www.oswiatawradomiu.pl. Rekrutacja uzupełniająca jest zaplanowana od 31 lipca do 2 sierpnia. Będzie się ona odbywała bezpośrednio w szkołach, które dysponują wolnymi miejscami. Jak zapewnia Urząd Miejski, miejsc w radomskich szkołach ponadpodstawowych wystarczy dla wszystkich chętnych.

NA CZASIE

Tłumy radomian na koncercie z okazji 48. rocznicy Czerwca’76

22 czerwca 2024

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content