Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III radomskich szkół podstawowych – II edycja

PROGRAM: Program Operacyjny Kapitał Ludzki

PRIORYTET: IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach

DZIAŁANIE: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty

PODDZIAŁANIE: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT: Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki (Urząd Miejski)

WARTOŚĆ PROJEKTU: 238 049,00 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 238 049,00 zł

OKRES REALIZACJI: 2013-2014

OPIS PROJEKTU

Celem głównym projektu jest wsparcie w roku szkolnym 2013/14 indywidualnego rozwoju 197 uczniów i uczennic  kl I-III 4 radomskich szkół podstawowych: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32.

W ramach projektu odbędą się następujące zajęcia dodatkowe:

• gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy
  • specjalistyczne zajęcia terapeutyczne: hipoterapia, dogoterapia, terapia EEG biofeedback
  • zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym zagrożonych ryzykiem dysleksji
  • zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych
  • zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy
  • zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej
  • zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno – przyrodniczych.

W ramach projektu zaplanowano zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych do sal, w których odbywają się zajęcia uczniów klas I-III.

Informacje źródłowe na temat Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.