Rozwój społeczeństwa informacyjnego, dzięki rozbudowie Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej (MSIB II)

PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego

PRIORYTET: II Przyspieszenie e-Rozwoju Mazowsza

DZIAŁANIE: 2.1 Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu

LIDER: Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego

PARTNER: 142 biblioteki publiczne, gminne i powiatowe działające na terenie Województwa Mazowieckiego

WARTOŚĆ PROJEKTU: 5 030 000,00 zł

OKRES REALIZACJI: 2009 – 2011

W ramach projektu w województwie mazowieckim powstanie ponad 160 bibliotecznych punktów dostępu do internetu, a ponad 140 gminnych i powiatowych wypożyczalni zostanie zinformatyzowanych. Dzięki tzw. PIAP (publicznym punktom dostępu do internetu), mieszkańcy Mazowsza będą mieli nieograniczony dostęp do sieci i zasobów bibliotecznych.
Unowocześnienie mazowieckich bibliotek pochłonie w sumie ponad 5 mln zł, wartość dofinansowania z Unii Europejskiej wyniesie łącznie ponad 4 mln zł. Umowa w tej sprawie została podpisana 29 września 2010 roku przez przedstawicieli władz województwa oraz Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.