Technika i nowoczesność – promocja gospodarcza Południowego Mazowsza

PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego

PRIORYTET: I Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu

DZIAŁANIE:1.7 Promocja gospodarcza

JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT: Biuro Obsługi Inwestora (Urząd Miejski)

WARTOŚĆ PROJEKTU: 1 007 164,99 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA: 499 956,70 zł

OKRES REALIZACJI: 2011-2012

Projekt obejmuje zadania, które przyczynią się do promocji gospodarczej Południowego Mazowsza i przedsiębiorców z tego regionu w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. Projekt zakłada promowanie unikatowych cech regionu. Jako uczestnicy projektu wybrani zostaną przedsiębiorcy (30 firm), kierujący firmami rozwijającymi się na terenie południowego Mazowsza. Zadaniem projektu jest rozwój MŚP – szczególnie w sferze ich konkurencyjności. Projekt ma za zadanie wspierać nowoczesne, precyzyjne technologie, które wyróżniają przedmiotowy obszar województwa spośród innych regionów. Celem projektu jest wypromowanie unikatowych branż, które owocują rozszerzeniem współpracy, szukaniem nowych rynków zbytu i technologii.

Zaplanowane zadania w projekcie to:
1. Organizacja dla przedsiębiorców (10 firm) uczestnictwa w targach oraz imprezie targowo-wystawienniczej w charakterze wystawcy połączonych z misjami gospodarczymi.
2. Organizacja targów oraz imprezy targowo-wystawienniczej promujących przedsiębiorców połączonych misjami gospodarczymi – Bruksela, Belgia (udział 20 firm z południowego Mazowsza).
3. Promocja Mazowsza na forum europejskim – opracowanie i zakup materiałów promocyjnych.
4. Utworzenie serwisu internetowego o tematyce gospodarczej.
5. Promocja projektu.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.