|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Kultura dla seniora

Activities for seniors concept vector illustration

Ośrodek Kultury i Sztuki “Resursa Obywatelska” to najstarsza placówka kultury w mieście, jej historia sięga połowy XIX w.

Głównym celem OKiSz – Miejskiej Placówki Kultury – jest propagowanie historii i tradycji Radomia, przypominanie najważniejszych wydarzeń z dziejów miasta, a poprzez to rozbudzanie lokalnego patriotyzmu. Zadanie to realizujemy poprzez cykliczne festyny historyczne, spotkania poświęcone historii wybitnym obywatelom Radomia, realizowanie filmów dokumentalnych, wystawy, konkursy. 

Nasze sztandarowe imprezy to m.in.: Kaziki, Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad”, Festiwal Filozofii, Anima Urbis, Uliczka Tradycji, Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Większość propozycji Resursy jest bezpłatna. Bilety obowiązują na seanse w Klubie Dobrego Filmu (bardzo korzystna cena 10zł).

Zachęcamy wszystkich do systematycznego odwiedzania strony www gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o aktualnych działaniach. 

ul. Malczewskiego 16, 26-600 Radom
tel.: 48 362 42 63, 48 679 70 36
e-mail: resura.radom@wp.pl

ul. Parkowa 1, 26-600 Radom
tel.: 48 364 29 68
e-mail: amfiteatr.radom@wp.pl

KUŹNIA ARTYSTYCZNA

W października 2012 roku MOK „Amfiteatr” uruchomił przy ul. Daszyńskiego 5 „Kuźnię Artystyczną”.

Głównym celem zajęć w „Kuźni Artystycznej” jest umożliwienie mieszkańcom rozwijania zainteresowań oraz wychowania poprzez sztukę. Człowiek jest z natury twórczy – cechuje go zdolność do dziwienia się, zachwycania, dociekania, stawiania pytań… Chcemy wspierać dzieci, młodzież i dorosłych w tym aspekcie.

Rozbudzamy ciekawość, z której rodzą się zainteresowania i pasje, umożliwiamy kreatywne i wartościowe spędzanie wolnego czasu, wspieramy rozwój dziecka i jego uzdolnień, rozwijamy kompetencje społeczne, otwieramy umysły, stawiamy na spontaniczność, ekspresyjność, poprawiamy zdolność koncentracji, dajemy radość, frajdę i satysfakcję.

Zajęcia w „Kuźni Artystycznej” to inwestycja w przyszłość dziecka, by całe jego życie uczynić ciekawszym, bogatszym i lepszym.

ZAJĘCIA GRUPOWE:

 •  taniec nowoczesny
 •  flamenco
 •  edukacja plastyczna
 •  rękodzieło artystyczne
 •  zajęcia szachowe
 •  zajęcia baletowe
 •  gimnastyka artystyczna
 •  akrobatyka sportowa

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE:

 •  gry na instrumentach klawiszowych
 •  gry na gitarze
 •  studio wokalne

a także zajęcia DLA DOROSŁYCH:

 •  zajęcia plastyczne
 •  zumba
 •  aerobic
 •  flamenco
 •  joga
 •  zajęcia szachowe

Dążymy do tego, aby „Kuźnia Artystyczna” była otwartą przestrzenią, powszechnie dostępna według hasła: Kultura włącza każdego!

Chcemy, aby „Kuźnia Artystyczna” stała się miejsce, które dzieci będą odwiedzać po szkole i spędzać w nim twórczo i mile czas, o którym będą mówić „moje miejsce”. Chcemy stworzyć nowoczesne pracownie, w których odbywać się będą ciekawe, innowacyjne zajęcia edukacyjne i artystyczne.

„Kuźnia Artystyczna” to także miejsce oferujące warsztaty tematyczne zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin (warsztaty familijne) oraz innych grup społecznych. Miejsce, w którym odbywają się wydarzenia artystyczne m.in. spektakle teatralne (cykl „Wkręć się w teatr”).

„Kuźnia Artystyczna” chce wykorzystać swój potencjał także współpracując z innymi podmiotami, instytucjami, z którymi tworzyć będzie wspólne projekty. Ale także otwiera się na wszelkiego rodzaju inicjatywy oddolne wynikające z potrzeb ludzi. Więc jeśli masz pomysł na podjęcie wspólnej inicjatywy – zapraszamy! Zrobimy to razem!

Aktualny plan zajęć i cennik na stronie www.amfiteatr.radom.pl 

Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria jest jednostką organizacyjną Gminy Miasta Radomia.  Funkcjonuje w dwóch siedzibach: przy ul. Żeromskiego 56 mieści się siedziba główna placówki z salą wystawową będącą jednocześnie salą widowiskową na około 70 osób, przy ul. Traugutta 31/33 funkcjonują siedziby galerii sztuki oraz placówka informacyjno-biblioteczna American Corner, specjalizująca się w tematycze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Przez cały rok oferta Łaźni cechuje się różnorodnością. Zdecydowana większość zdarzeń (około 95% w skali roku) to imprezy, na które jest wstęp wolny. Wydarzenia anonsowane są za pośrednictwem Radomskiego Informatora Kulturalnego, stron internetowych, mediów.

W ofercie posiadamy, zgodnie z nazwą, wystawy w różnych dyscyplinach sztuki, jak malarstwo, fotografia, grafika i inne. W skali miesiąca odbywają się co najmniej 2 wernisaże, stanowiące okazję do spotkań z artystami. Organizowane są też spotkania w formie odczytów, prezentacji czy spotkań z ciekawymi ludźmi. Ich tematyka to podróżnictwo, kultura Austrii, kresy południowo-wschodnie, historia, literatura czy sprawy społeczne. Odrębne spotkania stanowią program edukacyjny galerii Łaźnia i służą przybliżaniu  wiedzy o sztuce współczesnej. W Łaźni odbywają się też kameralne  koncerty muzyki klasycznej, wokalne, jazzowe czy poezji śpiewanej. W skali roku łącznie blisko 150 wydarzeń.

Warto podkreślić znaczenie dużych, cyklicznych imprez takich jak: Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję odbywający się w maju, plenerowy, sierpniowy finał konkursu dla projektantów mody Radom Fashion Show, czy październikowo-listopadowy Radosmki Festiwal Jazzowy.

Imprezy w Łaźni odbywają się przez cały rok, zgodnie z miesięcznymi planami propozycji, w różne dni tygodnia z sobotami i niedzielami włącznie, najczęściej
w godzinach popołudniowo-wieczorowych, zazwyczaj o godz. 17 lub 18.

ul. Żeromskiego 56, 26-600 Radom
tel.: 48 385 80 81, 48 385 80 80
e-mail: poczta@laznia-radom.pl

NA CZASIE

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content