|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Kultura dla seniora

Activities for seniors concept vector illustration

Ośrodek Kultury i Sztuki “Resursa Obywatelska” to najstarsza placówka kultury w mieście, jej historia sięga połowy XIX w.

Głównym celem OKiSz – Miejskiej Placówki Kultury – jest propagowanie historii i tradycji Radomia, przypominanie najważniejszych wydarzeń z dziejów miasta, a poprzez to rozbudzanie lokalnego patriotyzmu. Zadanie to realizujemy poprzez cykliczne festyny historyczne, spotkania poświęcone historii wybitnym obywatelom Radomia, realizowanie filmów dokumentalnych, wystawy, konkursy. 

Nasze sztandarowe imprezy to m.in.: Kaziki, Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad”, Festiwal Filozofii, Anima Urbis, Uliczka Tradycji, Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Większość propozycji Resursy jest bezpłatna. Bilety obowiązują na seanse w Klubie Dobrego Filmu (bardzo korzystna cena 10zł).

Zachęcamy wszystkich do systematycznego odwiedzania strony www gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o aktualnych działaniach. 

ul. Malczewskiego 16, 26-600 Radom
tel.: 48 362 42 63, 48 679 70 36
e-mail: resura.radom@wp.pl

ul. Parkowa 1, 26-600 Radom
tel.: 48 364 29 68
e-mail: amfiteatr.radom@wp.pl

KUŹNIA ARTYSTYCZNA

W października 2012 roku MOK „Amfiteatr” uruchomił przy ul. Daszyńskiego 5 „Kuźnię Artystyczną”.

Głównym celem zajęć w „Kuźni Artystycznej” jest umożliwienie mieszkańcom rozwijania zainteresowań oraz wychowania poprzez sztukę. Człowiek jest z natury twórczy – cechuje go zdolność do dziwienia się, zachwycania, dociekania, stawiania pytań… Chcemy wspierać dzieci, młodzież i dorosłych w tym aspekcie.

Rozbudzamy ciekawość, z której rodzą się zainteresowania i pasje, umożliwiamy kreatywne i wartościowe spędzanie wolnego czasu, wspieramy rozwój dziecka i jego uzdolnień, rozwijamy kompetencje społeczne, otwieramy umysły, stawiamy na spontaniczność, ekspresyjność, poprawiamy zdolność koncentracji, dajemy radość, frajdę i satysfakcję.

Zajęcia w „Kuźni Artystycznej” to inwestycja w przyszłość dziecka, by całe jego życie uczynić ciekawszym, bogatszym i lepszym.

ZAJĘCIA GRUPOWE:

 •  taniec nowoczesny
 •  flamenco
 •  edukacja plastyczna
 •  rękodzieło artystyczne
 •  zajęcia szachowe
 •  zajęcia baletowe
 •  gimnastyka artystyczna
 •  akrobatyka sportowa

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE:

 •  gry na instrumentach klawiszowych
 •  gry na gitarze
 •  studio wokalne

a także zajęcia DLA DOROSŁYCH:

 •  zajęcia plastyczne
 •  zumba
 •  aerobic
 •  flamenco
 •  joga
 •  zajęcia szachowe

Dążymy do tego, aby „Kuźnia Artystyczna” była otwartą przestrzenią, powszechnie dostępna według hasła: Kultura włącza każdego!

Chcemy, aby „Kuźnia Artystyczna” stała się miejsce, które dzieci będą odwiedzać po szkole i spędzać w nim twórczo i mile czas, o którym będą mówić „moje miejsce”. Chcemy stworzyć nowoczesne pracownie, w których odbywać się będą ciekawe, innowacyjne zajęcia edukacyjne i artystyczne.

„Kuźnia Artystyczna” to także miejsce oferujące warsztaty tematyczne zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin (warsztaty familijne) oraz innych grup społecznych. Miejsce, w którym odbywają się wydarzenia artystyczne m.in. spektakle teatralne (cykl „Wkręć się w teatr”).

„Kuźnia Artystyczna” chce wykorzystać swój potencjał także współpracując z innymi podmiotami, instytucjami, z którymi tworzyć będzie wspólne projekty. Ale także otwiera się na wszelkiego rodzaju inicjatywy oddolne wynikające z potrzeb ludzi. Więc jeśli masz pomysł na podjęcie wspólnej inicjatywy – zapraszamy! Zrobimy to razem!

Aktualny plan zajęć i cennik na stronie www.amfiteatr.radom.pl 

Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria jest jednostką organizacyjną Gminy Miasta Radomia.  Funkcjonuje w dwóch siedzibach: przy ul. Żeromskiego 56 mieści się siedziba główna placówki z salą wystawową będącą jednocześnie salą widowiskową na około 70 osób, przy ul. Traugutta 31/33 funkcjonują siedziby galerii sztuki oraz placówka informacyjno-biblioteczna American Corner, specjalizująca się w tematycze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Przez cały rok oferta Łaźni cechuje się różnorodnością. Zdecydowana większość zdarzeń (około 95% w skali roku) to imprezy, na które jest wstęp wolny. Wydarzenia anonsowane są za pośrednictwem Radomskiego Informatora Kulturalnego, stron internetowych, mediów.

W ofercie posiadamy, zgodnie z nazwą, wystawy w różnych dyscyplinach sztuki, jak malarstwo, fotografia, grafika i inne. W skali miesiąca odbywają się co najmniej 2 wernisaże, stanowiące okazję do spotkań z artystami. Organizowane są też spotkania w formie odczytów, prezentacji czy spotkań z ciekawymi ludźmi. Ich tematyka to podróżnictwo, kultura Austrii, kresy południowo-wschodnie, historia, literatura czy sprawy społeczne. Odrębne spotkania stanowią program edukacyjny galerii Łaźnia i służą przybliżaniu  wiedzy o sztuce współczesnej. W Łaźni odbywają się też kameralne  koncerty muzyki klasycznej, wokalne, jazzowe czy poezji śpiewanej. W skali roku łącznie blisko 150 wydarzeń.

Warto podkreślić znaczenie dużych, cyklicznych imprez takich jak: Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję odbywający się w maju, plenerowy, sierpniowy finał konkursu dla projektantów mody Radom Fashion Show, czy październikowo-listopadowy Radosmki Festiwal Jazzowy.

Imprezy w Łaźni odbywają się przez cały rok, zgodnie z miesięcznymi planami propozycji, w różne dni tygodnia z sobotami i niedzielami włącznie, najczęściej
w godzinach popołudniowo-wieczorowych, zazwyczaj o godz. 17 lub 18.

ul. Żeromskiego 56, 26-600 Radom
tel.: 48 385 80 81, 48 385 80 80
e-mail: poczta@laznia-radom.pl

NA CZASIE

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Budżet Obywatelski: rozpoczyna się głosowanie

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content