|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Siła w seniorach aktywnych!

button_sila_w_seniorach_aktywnych
 •  „Radomska Karta Seniora”

Program Radomska Karta Seniora skierowany jest do mieszkańców Radomia, którzy ukończyli 65. rok życia. Głównym celem programu jest wzmocnienie aktywności społecznej, poprawa jakości życia radomskich seniorów i zachęcenie do korzystaniaz oferty w zakresie kultury i rekreacji. Karty są wydawane na podstawie złożonego wniosku (przy okazaniu dowodu tożsamości). W ramach programu Gmina Miasta Radomia współpracuje z 52 podmiotami, którzy oferują ulgi i preferencje dla seniorów. Program stał się ważnym elementem polityki społecznej na terenie Gminy Miasta Radomia, jest ciągle zainteresowanie partnerów w celu przystąpienia do programu. Na bieżąco są podejmowane  działania w celu rozszerzenia ofert ulg dla radomskich seniorów.

Posiadacze Karty Seniora mogą korzystać z ulg w sklepach, punktach usługowych i placówkach kultury. Karty wydawane są od września 2015r.

 •  Imprezy dla seniorów

Radomski Taniec Pod Gwiazdami to wpisany w pejzaż miasta cykl wakacyjnych wieczorków tanecznych, na które chętnie przychodzą zarówno osoby starsze, jak i młodsze. W letnie wieczory seniorzy chętnie spędzają czas przy dźwiękach muzyki – zarówno z lat ich młodości jak i współczesnej.

Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora – organizowanie wydarzeń kulturalnych dla radomskich seniorów.

 •  Utworzenie Centrum Aktywności Seniorów

Miasto przygotowuje się do uruchomienia Centrum Aktywności Seniorów. Będzie ono miało swoją siedzibę przy ul. Traugutta 31/33. Osoby starsze będą tam mogły aktywnie spędzać czas poprzez uczestnictwo w zajęciach muzycznych (chór), teatralnych (kabaret), kulinarnych, a także brać udział w gimnastyce relaksacyjnej i zajęciach sekcji brydżowej. Seniorzy będą mogli również rozwijać swoje pasje poetyckie. Organizowane będą spotkania integracyjne, świąteczne, okolicznościowe jak również cykliczne spotkania z rehabilitantem, które przyczynią się do polepszenia stanu zdrowia seniorów. Oprócz tego seniorzy będą mieli okazję uczestniczyć w różnych wyjazdach i wycieczkach, które z pewnością ubarwią „jesień życia”.

Aktualnie podejmowane i realizowane działania przez Gminę Miasta Radomia:

 1. Pikniki i biesiady, zawody i spotkania integrujące seniorów ze środowiskiem lokalnym, integracja międzypokoleniowa;
 2. Radomski Taniec pod Gwiazdami;
 3. Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora;
 4. Propagowanie talentów osób starszych;
 5. Organizowanie wystaw prac Seniorów;
 6. Zajęcia w Dziennym Domu „Senior+”- więcej informacji;
 7. Organizacja szkoleń w zakresie pozyskiwania środków na działalność organizacji pozarządowych funkcjonujących w obszarze działań na rzecz osób starszych;
 8. Działalność zespołów muzycznych i chórów skupiających Seniorów;
 9. Funkcjonowanie Radomskiej Rady Seniorów;
 10. Organizacja spotkań okolicznościowych z władzami miasta;
 11. Udział w wykładach Uniwersytetu Trzeciego Wieku;
 12. Organizowanie wycieczek „Spacerkiem po Radomiu”.

NA CZASIE

Bene Merenti Civitas Radomiensis dla Ewy Gęgi-Osowskiej

18 czerwca 2024

Bieg z historią w tle

16 czerwca 2024

Zbliża się 48. rocznica Czerwca 76

14 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content