|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Siła w seniorach bezpiecznych

button_sila_w_seniorach_bezpiecznych
 •  Punkt konsultacyjny  dla Seniorów

Utworzenie Punktu konsultacyjnego dla Seniorów na terenie miasta Radomia gdzie seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad i pomocy, m.in. prawnika, psychologa, terapeuty uzależnień, strażnika miejskiego, policjanta oraz w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu, gdzie uzyskają informacje w zakresie jednostek świadczących pomoc seniorom.

Możliwość rozmowy z konkretnym ekspertem w danej dziedzinie pozwoli seniorom zadbać nie tylko o własne zdrowie, interes społeczny, ale także o własne bezpieczeństwo. Dzięki bezpłatnym konsultacjom będą mogli lepiej się odnaleźć i pewniej się poczuć w świecie, który diametralnie się zmienia.

 •  Likwidacja barier architektonicznych

Zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak również w transporcie publicznym sukcesywnie są dokonywane zmiany umożliwiające korzystanie nie tylko przez osoby niepełnosprawne, ale także osoby starsze. Wszystkie nowe autobusy jakie kupują miejscy przewoźnicy to autobusy niskopodłogowe. Przy okazji każdej przebudowy ulic, czy chodników uwzględniane są potrzeby osób starszych i niepełnoprawnych. Również w obiektach użyteczności publicznej sukcesywnie likwidowane są bariery architektoniczne. Przykładem może być podjazd, winda, a ostatnio też poręcze przy schodach, które ułatwiają dotarcie do Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Każdego roku budowane są też podjazdy przy placówkach oświatowych. W pierwszej kolejności są to te budynki, w których w czasie wyborów odbywa się głosowanie.

 •  Zapobieganie zatruciom czadem

Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej oraz mając na względzie jej bezpieczeństwo niebawem zostaną podjęte stosowne działania, które pozwolą na zakupienie przez Gminę Miasta Radomia czujników czadu, które nieodpłatnie zostaną przekazane seniorom. Przeznaczone one będą dla mieszkańców Radomia w wieku 65+, którzy w swoich domach i mieszkaniach posiadają piecyki gazowe lub ogrzewają je węglem. Szczególnie w okresie grzewczym istnieje niebezpieczeństwo zatruć tlenkiem węgla, zwanym niejednokrotnie „cichym zabójcą”.

Aktualnie podejmowane i realizowane działania przez Gminę Miasta Radomia:

 1. Organizowanie prelekcji „Bezpieczny Senior”;
 2. Realizacja akcji „Koperta Życia”
 3. Przeprowadzenie szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej;
 4. Przeciwdziałanie problemom uzależnień i przemocy;
 5. Pomoc bezdomnym;
 6. Rozbudowa monitoringu w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom starszym;
 7. Udzielanie świadczeń społecznych;
 8. Świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej;
 9. Świadczenie usług socjalnych, w tym dożywianie.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content