Piknik z okazji Dnia Ochrony Środowiska w dniu 28.05.2022r.

Radomski Piknik Zdrowia, piknik z okazji Dnia Ochrony Środowiska oraz ogólnopolska akcja krwiodawstwa „Motoserce” odbył się w dniu 28 maja 2022r. na Placu Corazziego. Wydarzenie miało na celu zachęcenie mieszkańców Radomia do dbałości o własne zdrowie, dzielenia się bezcennym darem, czyli krwią oraz zainspirowanie do świadomego korzystania ze środowiska naturalnego, w tym selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych.

Podczas pikniku prowadzona była zbiórka surowców wtórnych, w tym m.in.: makulatury, butelek PET, opakowań szklanych, puszek po napojach  oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ramach akcji „kwiatki za odpadki”, w zamian za przekazane odpady surowcowe uczestnicy otrzymali sadzonki kwiatów, natomiast za elektroodpady – nasiona łąki kwietnej.

Podczas pikniku można było skorzystać z Ekobazaru. Każdy, kto miał niepotrzebne, używane, ale wciąż sprawne przedmioty, tj.: artykuły gospodarstwa domowego, zabawki, artykuły sportowe, książki, płyty, komiksy i różnorakie drobiazgi, mógł je przekazać, aby mogły one trafić do osób, dla których mogą one być jeszcze przydatne.

Podczas pikniku chętni mogli oddać krew. Prowadzone były bezpłatne badania, w tym pomiar ciśnienia krwi, glikemii, saturacji. Można było skorzystać z porad dietetyka, fizjoterapeuty i innych dotyczących zdrowego stylu życia. W programie były też pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.

W programie pikniku znalazło się też wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in.: stanowiska Virtual Reality, warsztaty „trash art” czy zajęcia „string art.”.

Całość pikniku uświetnił koncert zespołu Recycling Band. To krakowska grupa grająca na instrumentach własnoręcznie wykonanych z odpadów.

W ramach zbiórki odpadów surowcowych uczestnicy akcji oddali ponad 1 000 kilogramów makulatury oraz ponad 1 800 kilogramów elektrycznych śmieci.

Regulamin "Kwiatki za odpadki"
Regulamin "Ekobazar"