|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Program „Polska Stolica Recyklingu”

Gmina Miasta Radomia przystąpiła do programu „Polska Stolica Recyklingu”

Radom walczył o zaszczytny tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu, a szkoły, instytucje kultury, świetlice rywalizowały o wysoką nagrodę pieniężną. W programie, organizowanym przez Fundację Odzyskaj Środowisko, liczył się każdy elektryczny śmieć. Ogólnopolskie zmagania wygra ta placówka, która zbierze największą ilość elektrośmieci.

By wziąć udział w ogólnopolskim programie wystarczyło wypełnić krótkie zgłoszenie, w którym wypełniamy dane szkoły, adres, miasto oraz imię i nazwisko Koordynatora. W kolejnym kroku należało przygotować fotorelację z czerwonym pojemnikiem na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w roli głównej. Trzeci i najważniejszy punkt programu to zbiórka elektrycznych śmieci. Elektroodpady to wszystkie sprzęty, które były zasilane energią elektryczną z sieci lub bateriami.

Za zgromadzone elektryczne śmieci w trakcie zbiórek, w zależności od ich rodzaju, przyznawane były punkty. Placówka oświaty, która zbierze największą ilość punktów, wygra 50 000 złotych.

NA CZASIE

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content