II edycja Programu „Polska Stolica Recyklingu 2023”

Radom po raz kolejny przystąpił do Programu „Polska Stolica Recyklingu”. Główną ideą Programu jest praktyczna edukacja ekologiczna koncentrująca się wokół recyklingu elektrycznych śmieci oraz gospodarki obiegu zamkniętego. Mieszkańcy Radomia mają do dyspozycji 40 czerwonych pojemników, bezpłatną infolinię 572 102 102 oraz formularz, dzięki którym mogą oddać elektryczne śmieci szybko, łatwo i bezpiecznie. Program kierowany jest również do instytucji miejskich, które w tej edycji będą rywalizowały w ramach nadanych EKOzwrotów. Jest to bezpłatna usługa realizowana wspólnie przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz InPost. Każdy może oddać niechciane, ale wciąż sprawne rzeczy: tekstylia, książki, elektronikę, obuwie, zabawki i nadać im drugie życie. Przystępując do Programu każda placówka dostanie indywidualny kod. Instytucja, która zdobędzie największą ilość punktów, otrzyma główną nagrodę w wysokości 50 000 złotych. Dodatkowo, statuetkę oraz tytuł Miasta przyjaznego GOZ, otrzyma Miasto, z którego instytucje łącznie zbiorą najwięcej punktów w kategorii głównej. Za każde 1000 kilogramów elektroodpadów przekazanych do recyklingu, Miasto otrzyma jedno drzewo.

Szczegółowe zasady Programu znajdują się na stronie:

Regulamin Programu