|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Program „Polska Stolica Recyklingu”

Radom został wyróżniony w programie Polska Stolica Recyklingu. Miasto otrzymało medal oraz bon na sadzonki drzew. Wiosną, Fundacja Odzyskaj Środowisko wspólnie z mieszkańcami zasadzi 694 nowych drzew.
W programie wzięło udział ponad 80 miast z całej Polski.
Rywalizacja opierała się na zbiórce elektrycznych śmieci, m.in. poprzez odbiory zużytych urządzeń z mieszkań i firm oraz przy wykorzystaniu czerwonych pojemników, do których można wrzucać na małogabarytowy sprzęt elektryczny i elektroniczny. W ramach programu, którego realizacja trwała ponad pół roku były też organizowane zbiórki w placówkach oświatowych oraz podczas pikników ekologicznych. Radomianie oddali w sumie ponad 69 ton elektrycznych śmieci, za co miasto otrzymało unikatowy medal z frakcji pochodzących z recyklingu. Dodatkową nagrodą w programie są sadzonki drzew.

W wybranych miejscach zostanie zasadzonych 694 drzew, które mają przypominać o potrzebie segregowania elektryczne śmieci. Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast, ale także do szkół, instytucji kultury, jednostek miejskich. Główna idea programu opiera się na niestandardowej, praktycznej edukacji ekologicznej. Z jednej strony zachęcaliśmy miasta do rywalizacji w zbiórce elektrycznych śmieci, z drugiej zaangażowaliśmy uczniów i mieszkańców do aktywnego włączenia się w kampanię na rzecz ochrony środowiska. Gratuluję mieszkańcom Radomia determinacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego i już teraz zapraszam do grywalizacji w 2. edycji. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem na to, że tworzymy dziś „smart community”, która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną – mówi Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.
Źródło: Fundacja Odzyskaj Środowisko

NA CZASIE

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content