|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Program „Polska Stolica Recyklingu”

Radom został wyróżniony w programie Polska Stolica Recyklingu. Miasto otrzymało medal oraz bon na sadzonki drzew. Wiosną, Fundacja Odzyskaj Środowisko wspólnie z mieszkańcami zasadzi 694 nowych drzew.
W programie wzięło udział ponad 80 miast z całej Polski.
Rywalizacja opierała się na zbiórce elektrycznych śmieci, m.in. poprzez odbiory zużytych urządzeń z mieszkań i firm oraz przy wykorzystaniu czerwonych pojemników, do których można wrzucać na małogabarytowy sprzęt elektryczny i elektroniczny. W ramach programu, którego realizacja trwała ponad pół roku były też organizowane zbiórki w placówkach oświatowych oraz podczas pikników ekologicznych. Radomianie oddali w sumie ponad 69 ton elektrycznych śmieci, za co miasto otrzymało unikatowy medal z frakcji pochodzących z recyklingu. Dodatkową nagrodą w programie są sadzonki drzew.

W wybranych miejscach zostanie zasadzonych 694 drzew, które mają przypominać o potrzebie segregowania elektryczne śmieci. Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast, ale także do szkół, instytucji kultury, jednostek miejskich. Główna idea programu opiera się na niestandardowej, praktycznej edukacji ekologicznej. Z jednej strony zachęcaliśmy miasta do rywalizacji w zbiórce elektrycznych śmieci, z drugiej zaangażowaliśmy uczniów i mieszkańców do aktywnego włączenia się w kampanię na rzecz ochrony środowiska. Gratuluję mieszkańcom Radomia determinacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego i już teraz zapraszam do grywalizacji w 2. edycji. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem na to, że tworzymy dziś „smart community”, która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną – mówi Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.
Źródło: Fundacja Odzyskaj Środowisko

NA CZASIE

Budżet Obywatelski 2025. W poniedziałek wyniki głosowania

19 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Będzie bezpiecznej. Nowe oświetlenie na ulicy Zakopiańskiej gotowe

17 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content