|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Komunikat dotyczący obowiązkowej kolorystyki pojemników/worków na odpady komunalne

Komunikat dotyczący obowiązkowej kolorystyki pojemników/worków na odpady komunalne

Od 1 lipca 2022r. obowiązkowa kolorystyka pojemników na odpady komunalne

Od 1 lipca 2022 r. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek zastosować odpowiednią kolorystykę pojemników i worków na odpady komunalne.

Jednolity System Segregacji Odpadów zakłada, że odpady komunalne powinny być zbierane w podziale na 4 podstawowe frakcje:

  • papier – w pojemnikach/workach koloru niebieskiego oznaczonych napisem „PAPIER”’
  • szkło – w pojemnikach/workach koloru zielonego oznaczonych napisem „SZKŁO”’
  • metale, tworzywa sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe – w pojemnikach/workach koloru żółtego oznaczonych napisem „METALE I TWORZYWA SZTUCZNE”’
  • bioodpady – w pojemnikach/workach koloru brązowego oznaczonych napisem „BIO”

Pojemniki mogą być pokryte kolorami i napisami, tylko w części, nie mniejszej jednak niż 30% zewnętrznej powierzchni pojemników widocznej dla korzystających z  pojemników.

W zabudowie jednorodzinnej oraz na nieruchomościach, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, dopuszczalne jest gromadzenie odpadów segregowanych w workach o pojemności 120 l z zachowaniem w/w kolorystyki i oznaczenia przypisanego poszczególnym frakcjom odpadów.

Pozostałości po segregacji należy umieszczać w pojemnikach czarnych oznaczonych napisem „Odpady zmieszane”, a popiół z palenisk domowych w dodatkowym czarnym pojemniku z napisem „Popiół”.

Zastosowanie się do niniejszych zasad ułatwi segregację i zwiększy ilość selektywnie zebranych odpadów „u źródła”, co pomoże wypracować dla naszego miasta zgodny z unijnymi wymogami  poziom ich recyklingu i przygotowania do ponownego użycia.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content