Jakie odpady mogę oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Witosa 96 w Radomiu?

PSZOK jest elementem gminnego systemu gospodarowania odpadami finansowanym z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Upoważnionymi do korzystania z PSZOK są właściciele nieruchomości zamieszkałych, którzy opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszczają do gminy.

W ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do PSZOK można bezpłatnie oddać posegregowane, powstałe wyłącznie w jego gospodarstwie domowych odpady: papier

1. szkło
  2. metale
  3. tworzywa sztuczne
  4. opakowania wielomateriałowe
  5. bioodpady
  6. popiół z palenisk domowych
  7. meble i inne odpady wielkogabarytowe
  8. odpady niebezpieczne
  9. przeterminowane leki i chemikalia
  10. odpady powstające w gospodarstwach domowych w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, niekwalifikujące się do odpadów medycznych
  11. zużyte baterie i akumulatory
  12. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
  13. zużyte opony rowerowe, motorowerowe, z wózków, motocykli oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, które nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej
  14. odpady budowlane i rozbiórkowe.