|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Polityka Ekologiczna w Urzędzie Miejskim

Zaczynamy od siebie – polityka ekologiczna w Urzędzie Miejskim

W myśl jej założeń,  wszyscy  pracownicy Urzędu Miejskiego zobowiązani są do podejmowania w związku z wykonywaną pracą działań, których celem jest: zmniejszenie zużycia energii, zmniejszenie zużycia wody oraz minimalizacja i segregacja wytwarzanych odpadów.

System segregacji odpadów działa w oparciu o pojemniki ustawione w pokojach  – tekturowe na makulaturę  oraz na korytarzach – kolorowe, plastikowe na szkło i tworzywa sztuczne. Na terenie Urzędu Miejskiego, funkcjonuje też  gniazdo recyklingowe, gdzie można wrzucać puszki aluminiowe, zużyte baterie oraz przeterminowane lekarstwa. W Urzędzie Miejskim pozbywamy się odpadów w sposób świadomy, ekonomiczny, a także przyjazny środowisku. Zmieniamy swoje nawyki, aby mądrze i ekonomicznie korzystać z zasobów środowiska już poprzez tak proste czynności jak np. wyłączenie zbędnego światła, „czuwania” komputerów i drukarek, zgłaszanie awarii i segregowanie śmieci.

W 2014 roku miejsca segregacji odpadów znajdujące się na terenie Urzędu Miejskiego w Radomiu zostały doposażone w urządzenia do zgniatania butelek PET.

NA CZASIE

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content