Zaczynamy od siebie – polityka ekologiczna w Urzędzie Miejskim
W myśl jej założeń, wszyscy pracownicy Urzędu Miejskiego zobowiązani są do podejmowania w związku z wykonywaną pracą działań, których celem jest: zmniejszenie zużycia energii, zmniejszenie zużycia wody oraz minimalizacja i segregacja wytwarzanych odpadów.
System segregacji odpadów działa w oparciu o pojemniki ustawione w pokojach – tekturowe na makulaturę oraz na korytarzach – kolorowe, plastikowe na szkło i tworzywa sztuczne. Na terenie Urzędu Miejskiego, funkcjonuje też gniazdo recyklingowe, gdzie można wrzucać puszki aluminiowe, zużyte baterie oraz przeterminowane lekarstwa. W Urzędzie Miejskim pozbywamy się odpadów w sposób świadomy, ekonomiczny, a także przyjazny środowisku. Zmieniamy swoje nawyki, aby mądrze i ekonomicznie korzystać z zasobów środowiska już poprzez tak proste czynności jak np. wyłączenie zbędnego światła, „czuwania” komputerów i drukarek, zgłaszanie awarii i segregowanie śmieci.
W 2014 roku miejsca segregacji odpadów znajdujące się na terenie Urzędu Miejskiego w Radomiu zostały doposażone w urządzenia do zgniatania butelek PET.