|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Polityka Ekologiczna w Urzędzie Miejskim

Zaczynamy od siebie – polityka ekologiczna w Urzędzie Miejskim

W myśl jej założeń,  wszyscy  pracownicy Urzędu Miejskiego zobowiązani są do podejmowania w związku z wykonywaną pracą działań, których celem jest: zmniejszenie zużycia energii, zmniejszenie zużycia wody oraz minimalizacja i segregacja wytwarzanych odpadów.

System segregacji odpadów działa w oparciu o pojemniki ustawione w pokojach  – tekturowe na makulaturę  oraz na korytarzach – kolorowe, plastikowe na szkło i tworzywa sztuczne. Na terenie Urzędu Miejskiego, funkcjonuje też  gniazdo recyklingowe, gdzie można wrzucać puszki aluminiowe, zużyte baterie oraz przeterminowane lekarstwa. W Urzędzie Miejskim pozbywamy się odpadów w sposób świadomy, ekonomiczny, a także przyjazny środowisku. Zmieniamy swoje nawyki, aby mądrze i ekonomicznie korzystać z zasobów środowiska już poprzez tak proste czynności jak np. wyłączenie zbędnego światła, „czuwania” komputerów i drukarek, zgłaszanie awarii i segregowanie śmieci.

W 2014 roku miejsca segregacji odpadów znajdujące się na terenie Urzędu Miejskiego w Radomiu zostały doposażone w urządzenia do zgniatania butelek PET.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content