|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Uwaga na przestępców środowiskowych !

14 maja 2024

Nielegalne magazynowanie i składowiska odpadów niebezpiecznych stały się prawdziwą plagą. 

Szanowni Mieszkańcy!

W ostatnim czasie nasilił się proceder porzucania odpadów niebezpiecznych w miejscach nieprzeznaczonych do tego celu.

Ofiarami tego przestępczego procederu padają bezpośrednio właściciele: gruntów, hal, magazynów, którzy wynajmują nieruchomość. Najemca znika, a właściciel dowiaduje się, że na jego nieruchomości znajdują się porzucone niebezpiecznych odpady.

Apelujemy o zachowanie dalece idącej ostrożności przy zawieraniu umów najmu nieruchomości, dokładne weryfikowanie firm, z którymi zawierane są umowy oraz regularne kontrolowanie wynajmowanych powierzchni, czy gruntów.

W przypadku, gdy nie można ustalić podmiotu odpowiedzialnego za magazynowanie odpadów w miejscu do tego nieprzeznaczonym, który zdeponował nielegalnie odpady, obowiązek usunięcia odpadów spoczywa na właścicielu nieruchomości, jako władającym danym terenem. Koszty ich uprzątnięcia i unieszkodliwienia mogą wynosić nawet kilka milionów złotych.

Tylko ograniczone zaufanie oraz rzetelna analiza umów i weryfikacja osób, z którymi zawierane są umowy najmu mogą zaoszczędzić osobom lub podmiotom wynajmującym nieruchomości kłopotów, nie tylko finansowych.

Uwaga !

Na nielegalnym składowiska odpadów niebezpiecznych w Radomiu przy ul. Ofiar Firleja znajdowało się około kilkaset ton odpadów z niebezpiecznymi substancjami – pozostałości po farbach, lakierach rozpuszczalnikach czy opakowaniach po substancjach niebezpiecznych.

Mieszkańcu, nie pozwól na ten proceder !

Link do strony rządowej gov.pl

Poradnik, jak nie paść ofiarą oszustwa na „biznes odpadowy”

Uwaga na przestępców środowiskowych! Poradnik, jak nie paść ofiarą oszustwa na „biznes odpadowy” – Edukacja Ekologiczna – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content