|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Środowiskowy Dom Samopomocy (typ B)

ul. Sobótki 5, 26-600 Radom
tel.: 48 360 35 02; 608 487 188
Środowiskowy Dom Samopomocy, funkcjonujący w Radomiu przy ul. Sobótki 5, to dzienny ośrodek wsparcia dla 40 osób upośledzonych umysłowo typu B. Ośrodek prowadzony jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM. Środowiskowy Dom Samopomocy czynny jest 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 16.30. Głównym celem funkcjonowania ŚDS-u jest poprawa sprawności psychofizycznej i społecznej osób niepełnosprawnych intelektualnie. Zajęcia w ośrodku są prowadzone w sposób umożliwiający indywidualne podejście do każdego uczestnika. Osoby uczęszczające do Środowiskowego Domu Samopomocy korzystają z różnych form zajęć grupowych m.in. treningów umiejętności społecznych. Ponadto biorą udział w wycieczkach, imprezach okolicznościowych
i integracyjnych. Terapia zajęciowa prowadzona jest w pracowniach: krawieckiej, stolarskiej, komputerowo – plastycznej, kulinarnej i zoologiczno – botanicznej. Podopiecznymi ośrodka są mieszkańcy miasta Radomia a także powiatu radomskiego.

NA CZASIE

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content