Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Reja 5 (typ D)

ul. Reja 5, 26-600 Radom
tel.:668 506 057
Środowiskowy Dom Samopomocy, funkcjonujący w Radomiu przy ul. Reja 5, to dzienny ośrodek wsparcia dla 14 osób ze spektrum autyzmu lub niepełnosprawnościami sprzężonymi typu D. Ośrodek prowadzony jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM.
Środowiskowy Dom Samopomocy czynny jest 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 16.30.
Głównym celem funkcjonowania ŚDS-u jest poprawa sprawności psychofizycznej
i społecznej osób niepełnosprawnych intelektualnie.
Terapia zajęciowa w ośrodku jest prowadzona w sposób umożliwiający indywidualne podejście do każdego uczestnika. Osoby uczęszczające do Środowiskowego Domu Samopomocy korzystają z różnych form zajęć grupowych m.in. treningów umiejętności społecznych. Ponadto biorą udział w wycieczkach, imprezach okolicznościowych i integracyjnych.
Podopiecznymi ośrodka są mieszkańcy miasta Radomia a także powiatu radomskiego.