|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Noc Muzeów 2024

Noc Muzeów 2024

19 maja 2024

Tłumy radomian skorzystały z oferty, którą z okazji Europejskiej Nocy Muzeów przygotowały radomskie placówki kultury. Można było obejrzeć prezentowane na co dzień wystawy, ale w przygotowanych na tę wyjątkową noc programach znalazło się wiele innych atrakcji, w tym koncerty, plenerowe widowisko, animacje dla dzieci, konkursy, warsztaty i wiele innych.

Jak co roku, w sobotni wieczór najwięcej działo się na terenie Miasta Kazimierzowskiego. Noc Muzeów w Muzeum im. Jacka Malczewskiego przebiegała w klimacie PRL. Tamte czasy można było sobie przypomnieć oglądając m.in. ekspozycję „Radomskie Zakłady Przemysłu Skórzanego Radoskór 1959-1999”. Był też koncert największych radiowych i filmowych szlagierów PRL czy pokaz mody. W Muzeum Historii Radomia – oprócz kuratorskiego oprowadzania po wystawie – odbył się konkurs wiedzy o Radomiu. Z kolei w Kamienicy Starościńskiej można było obejrzeć wystawę archeologiczną prezentującą zabytki Miasta Kazimierzowskiego.
W Kamienicy Deskurów, podczas Nocy Muzeów odbył się mini-festiwal organizowany w ramach cyklu Radomskie Spotkania z Tangiem Argentyńskim, a na płycie Rynku wystąpili artyści Teatru Formy z Wrocławia, którzy zaprezentowali widowisko towarzyszące wystawie „Salvador Dali w Radomiu”.

 

NA CZASIE

Bene Merenti Civitas Radomiensis dla Ewy Gęgi-Osowskiej

18 czerwca 2024

Bieg z historią w tle

16 czerwca 2024

Zbliża się 48. rocznica Czerwca 76

14 czerwca 2024

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content