Radom to miasto techniki precyzyjnej. To miejsce tworzone przez przedsiębiorczych ludzi, których doświadczenie i umiejętności oparte są na dokładności. Te kompetencje wynikają z historii miasta, profilu gospodarczego, a także działających w nim firm. To siła Radomia i jego kierunek rozwoju na przyszłość. Ten zakres cech odwołujących się właśnie do precyzji należy wyeksponować na drodze do stworzenia spójnej, wiarygodnej i unikatowej marki. Marki, która da możliwość rozwoju w wielu obszarach funkcjonowania miasta i pozwoli mu zaistnieć jako atrakcyjny punkt na mapie Polski. Atrakcyjny gospodarczo, kulturalnie, edukacyjnie, a także turystycznie.
Radom to centrum techniki precyzyjnej, opartej na szczególnych predyspozycjach mieszkańców miasta, które w skrócie można nazwać przedsiębiorczością (inwencją). To miejsce, w którym panuje zdrowe podejście do pracy i życia. W taki sposób można opisać ideę nowej Marki Radom. Radom powinien być marką gospodarczą, gdyż w tej dziedzinie posiada największy potencjał rozwoju i może skutecznie konkurować z innymi miastami. Funkcjonujący w Radomiu przemysł precyzyjny, obecność szkół o profilu technicznym to mocne i wiarygodne atuty konstytuujące gospodarczy profil miasta.
DEMO Effective Launching wskazało na następujące strategiczne cele dla miasta:
- zbudowanie silnej marki gospodarczej o charakterze przemysłowym,
- wypromowanie Radomia jako ważnego ośrodka edukacyjnego o profilu technicznym,
- stworzenie marki kulturalnej spójnej z pożądanym wizerunkiem oraz wypromowanie postawy przedsiębiorczości i prospołeczności mieszkańców Radomia.
Agencja DEMO Effective Launching opracowała dokument przedstawiający Strategię Marki Miasta Radomia oraz odpowiednie rozwiązania kreatywne (m.in. logotyp).
14 grudnia 2009 r. w radomskim Instytucie Technologii Eksploatacji odbyła się konferencja, podczas której przedstawiono efekty kilkumiesięcznej pracy agencji i TNS OBOP. W styczniu 2010 r. Rada Miejska swoją uchwałą ustanowiła „Strategię Marki Radom” jednym z najważniejszych dokumentów Radomia (Uchwała Rady Miejskiej nr 663/2010). Od tamtego czasu Miasto Radom stara się systematycznie i spójnie wdrażać założenia tego dokumentu. O działaniach budujących nowy wizerunek Radomia na bieżąco informujemy w aktualnościach naszego portalu.
Zachęcamy Państwa do przesyłania na adres marka@umradom.pl wszelkich pomysłów, projektów, ale również pytań i uwag dotyczących Marki Radom. Na każdy e-mail postaramy się odpowiedzieć.
Informujemy również, że na naszym portalu można pobrać logotyp Marki Radom oraz herb Miasta Radomia we wszystkich popularnych plikach graficznych. Logotyp Marki Radom jest znakiem podlegającym ochronie prawnej.
Logotyp Marki Radom jest znakiem zastrzeżonym, który używany może być wyłącznie za zgodą Urzędu Miejskiego w Radomiu i zgodnie z wytycznymi zawartymi w Księdze Logotypu Marki Radom.
Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na pola ochronne znaku, oraz wersję kolorystyczną uzależnioną od tła na którym logotyp będzie eksponowany.
Projekt w którym użyto logotypu Marki Radom, bądź herbu Miasta Radomia, należy przesłać do zaopiniowania (przed podjęciem prac produkcyjnych, np. przed drukiem, przed opublikowaniem strony internetowej) na adres: marka@umradom.pl lub przedstawić w Urzędzie Miejskim w Radomiu, ul. Żeromskiego 53 pok. 103.
Logotyp Marki Radom jest znakiem zastrzeżonym, dlatego jego użycie na jakimkolwiek polu eksploatacji bez uzyskania zgody / pozytywnej opinii Urzędu Miejskiego w Radomiu jest niedozwolone.