|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Petycja w sprawie przebudowy ul. Wolanowskiej w Radomiu

Petycja w sprawie przebudowy ul. Wolanowskiej w Radomiu


Pan Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów

  Szanowny Panie Premierze!

  Apeluję o niezwłoczne przekazanie 76 mln zł przyznanych Radomiowi w listopadzie 2021 roku, w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Te pieniądze są niezbędne, by - zgodnie z aktualnym wnioskiem władz miasta - móc przebudować ulicę Wolanowską oraz niebezpieczne skrzyżowanie ulic Maratońskiej i Dębowej.

  Ulica Wolanowska to wlot do Radomia od strony zachodniej. Jest ona w bardzo złym stanie technicznym i wymaga natychmiastowej przebudowy. Wielokrotnie władze miasta składały wnioski o dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa. Niestety za każdym razem odpowiedź była odmowna, a trzeba pamiętać, iż w obecnej sytuacji, przewidywany koszt realizacji zadania wykracza poza finansowe możliwości samorządu.

  Przebudowa ulicy Wolanowskiej jest ważna nie tylko dla poprawy obsługi ruchu lokalnego, ale również dla usprawnienia dojazdu do Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976. Dodatkowo, komfort i bezpieczeństwo przejazdu tą trasą, z cała pewnością poprawi także planowana przebudowa skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej.

  Głęboko wierzę, że decyzja dotycząca de facto sposobu wydatkowania pieniędzy podatników, będzie uwzględniała potrzeby mieszkańców Radomia i regionu, a także wszystkich odwiedzających nasze miasto.

  NA CZASIE

  Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Wolanowskiej. Umowa podpisana

  23 kwietnia 2024

  Pomieszczenia w Kamienicy Deskurów do wynajęcia

  23 kwietnia 2024

  Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

  22 kwietnia 2024

  Serwisy specjalne

  Logo VisitRadom.pl
  copradom
  invest
  konsultacje
  czyste_powietrze_logo_v12-02-1
  oswiatawradomiu
  zwierzeta
  ibom

  Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

  Skip to content