|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Pieniądze z ministerstwa dla Teatru Powszechnego

Pieniądze z ministerstwa dla Teatru Powszechnego

22 marca 2024
teatr_minister-13

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu otrzyma z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad pół miliona złotych na modernizację oświetlenia dużej sceny. Ma też przyznane 300 tysięcy złotych na organizację Festiwalu Gombrowiczowskiego i 150 tysięcy złotych dofinansowania, dzięki któremu w Radomiu będą mogły być prezentowane najlepsze spektakle z innych polskich teatrów. Poinformowała o tym podczas wizyty  Radomiu wiceminister Marta Cienkowska.

– Bardzo się cieszę, że teatr aplikuje o środki, i że ministerstwo jest w stanie wesprzeć samorządowe instytucje kultury. Mam nadzieję że uda nam się współpracować także przy projektach finansowanych z funduszy europejskich. Chcę podkreślić, że instytucje samorządowe są dla nas tak samo ważne, jak instytucje państwowe. I o ten rozwój instytucji kultury, w regionach, w mniejszych miejscowościach będziemy dbać – zapowiedziała minister Marta Cienkowska.

Prezydent Radosław Witkowski zwrócił uwagę, że to już kolejne radomskie projekty, które zostaną dofinansowane pieniędzmi z zewnątrz. – Bardzo się cieszę, że możemy liczyć na rządowe wsparcie nie tylko w sprawach dotyczących rozwoju miejskiej infrastruktury, ale również w dziedzinie kultury, którą się szczycimy, i która promuje nasze miasto. Liczę na wspólną realizację kolejnych projektów, które pomogą w organizacji działań kulturalnych Radomiu na jeszcze wyższym poziomie – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content