|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Pieniądze z ministerstwa dla Teatru Powszechnego

Pieniądze z ministerstwa dla Teatru Powszechnego

22 marca 2024
teatr_minister-13

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu otrzyma z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad pół miliona złotych na modernizację oświetlenia dużej sceny. Ma też przyznane 300 tysięcy złotych na organizację Festiwalu Gombrowiczowskiego i 150 tysięcy złotych dofinansowania, dzięki któremu w Radomiu będą mogły być prezentowane najlepsze spektakle z innych polskich teatrów. Poinformowała o tym podczas wizyty  Radomiu wiceminister Marta Cienkowska.

– Bardzo się cieszę, że teatr aplikuje o środki, i że ministerstwo jest w stanie wesprzeć samorządowe instytucje kultury. Mam nadzieję że uda nam się współpracować także przy projektach finansowanych z funduszy europejskich. Chcę podkreślić, że instytucje samorządowe są dla nas tak samo ważne, jak instytucje państwowe. I o ten rozwój instytucji kultury, w regionach, w mniejszych miejscowościach będziemy dbać – zapowiedziała minister Marta Cienkowska.

Prezydent Radosław Witkowski zwrócił uwagę, że to już kolejne radomskie projekty, które zostaną dofinansowane pieniędzmi z zewnątrz. – Bardzo się cieszę, że możemy liczyć na rządowe wsparcie nie tylko w sprawach dotyczących rozwoju miejskiej infrastruktury, ale również w dziedzinie kultury, którą się szczycimy, i która promuje nasze miasto. Liczę na wspólną realizację kolejnych projektów, które pomogą w organizacji działań kulturalnych Radomiu na jeszcze wyższym poziomie – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

NA CZASIE

Budżet Obywatelski 2025. W poniedziałek wyniki głosowania

19 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Będzie bezpiecznej. Nowe oświetlenie na ulicy Zakopiańskiej gotowe

17 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content