|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Stypendia artystyczne wręczone

Stypendia artystyczne wręczone

18 grudnia 2023
jarmark_ROK-74

Troje uczniów Zespołu Szkół Muzycznych otrzymało stypendia artystyczne przyznane przez Prezydenta Miasta Radomia. Ich wręczenie odbyło się podczas gwiazdkowego koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Stypendium w kwocie 8 tys. zł otrzymał Patryk Bylinka, 4 tys. zł – Klaudia Smorongiewicz oraz 3 tys. zł – Agata Sobkiewicz.

Patryk Bylinka – uczeń trzeciej klasy ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu, grający na skrzypcach, zdobywca wielu nagród w konkursach międzynarodowych, organizowanych w Polsce i za granicą, wielokrotnie nagradzany w konkursach skrzypcowych o zasięgu ogólnopolskim.

Klaudia Somorongiewicz – uczennica szóstej klasy ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu, grająca na skrzypcach, zdobywczyni m.in. dwóch nagród w konkursach o zasięgu międzynarodowym.

Agata Sobkiewicz – uczennica szóstej klasy Szkoły Muzycznej II stopnia w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu, grająca na instrumentach dętych, zdobywczyni III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Młody Waltornista w Katowicach oraz III miejsca w XXIII Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej.

W tym roku wpłynęło 13 wniosków o przyznanie stypendiów artystycznych. Do oceny merytorycznej zostało zakwalifikowanych 8 wniosków. Podstawą ich oceny były przede wszystkim zdobyte w minionym roku szkolnym osiągnięcia artystyczne na szczeblu międzynarodowym i ogólnopolskim, wyniki w nauce oraz plan działania, gwarantujący kontynuację dalszego rozwoju umiejętności artystycznych, w tym przeznaczenie stypendium.  

NA CZASIE

Bene Merenti Civitas Radomiensis dla Ewy Gęgi-Osowskiej

18 czerwca 2024

Bieg z historią w tle

16 czerwca 2024

Zbliża się 48. rocznica Czerwca 76

14 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content