|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Życzenia, opłatek, kolędy… Przedświąteczne spotkanie radomian na placu Jagiellońskim

Życzenia, opłatek, kolędy… Przedświąteczne spotkanie radomian na placu Jagiellońskim

17 grudnia 2023
wigilia_jarmark-75

Tłumy radomian wzięły udział w dorocznej „Gwiazdce na dla mieszkańców”, która w niedzielne popołudnie odbyła się na placu Jagiellońskim. – To szczególne miejsce będące symbolem ostatnich 9 lat, kiedy razem z Państwem mam okazję zmieniać Radom. Zapewne pamiętacie tę dziurę po pomniku. Dzięki naszej wspólnej pracy, udało się to miejsce pięknie zagospodarować i dziś razem cieszyć się tym pięknym wydarzeniem. Przedświąteczny czas jest idealną okazją, aby złożyć Państwu podziękowania za tych 9 lat. Jednocześnie życzę, by święta Bożego Narodzenia były dla wszystkich piękne, radosne, wypełnione rodzinną atmosferą. Niech będą okazją do budowania naszej wielkiej radomskiej wspólnoty, która jest nam potrzebna, aby w dalszym ciągu rozwijać nasze miasto – mówił podczas gwiazdkowego spotkania na placu Jagiellońskim, prezydent Radosław Witkowski.

„Gwiazdka dla mieszkańców” była zwieńczeniem trzydniowego jarmarku świątecznego. W trakcie uroczystości radomscy harcerze przekazali władzom miasta Betlejemskie Światło Pokoju. Radomianie mieli okazję wzajemnie złożyć sobie życzenia oraz skosztować specjalnie przygotowanych na tę okazję potraw. Były też występy artystyczne. Wystąpili m.in. performerzy z Teatru AKT, Guzowianki i zespół Megitza. Jedną z atrakcji, cieszących się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych, była też wenecka karuzela.

W trakcie jarmarku odbył się też konkurs dla dzieci i młodzież na najpiękniej udekorowaną choinkę. Wśród przedszkolaków zwyciężyła reprezentacja Publicznego Przedszkola nr 11, przed PP nr 19 i PP nr 17. W rywalizacji szkół podstawowych wygrała PSP nr 14 przed PSP 24 i PSP nr 26. Wśród szkół ponadpodstawowych wygrało VI LO im. J. Kochanowskiego. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Bursy Szkolnej nr 1, a trzecie – XI LO im. S. Staszica. Nagrodę w kategorii szkół specjalnych otrzymała PSP nr 12.

Głównym organizatorem wydarzenia była Gmina Miasta Radomia, współorganizatorem Samorząd Województwa Mazowieckiego, a partnerem strategicznym Galeria Słoneczna w Radomiu.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content