|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Obradował Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego

Obradował Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego

24 lutego 2023
kryzys_ukraina_rw-0339

Obradował Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego w Radomiu. Tematem była aktualna sytuacja w związku z napaścią Rosji na Ukrainę, w tym możliwości udzielenia pomocy ewentualnym uchodźcom, przygotowanie służb na ewentualność zagrożeń, zabezpieczenie miejskiej infrastruktury. W posiedzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele służb mundurowych, w tym Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, a także miejskich jednostek i spółek. – Z przedstawionych podczas posiedzenia informacji wynika, że w odpowiedzi na pytanie wojewody pojawiają się kolejne propozycje ze strony prywatnych przedsiębiorców, którzy deklarują gotowość przyjęcia uchodźców. Jeśli będzie taka potrzeba, mamy też możliwość przygotowania terenu pod ewentualne obozowisko. Oceniamy, że w sumie możliwe jest zabezpieczenie miejsca dla kilkuset osób – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Podczas posiedzenia zostały też omówione schematy współdziałania służb w różnych sytuacjach, w tym m.in. kwestie ochrony systemu zaopatrzenia mieszkańców w wodę. Miejskie jednostki przedstawiły też informacje o swoim zabezpieczeniu na wypadek potencjalnych cyberataków.

NA CZASIE

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content